Kolejna szkoła z halą sportową

Miasto z Wizją / 15.09.2024 / Komentarze
Nowy obiekt powstaje na Świątkach - pokaźne dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego

Hala sportowa przy Specjalnym Ośrodku Szklono-Wychowawczym im. Jana Brzechwy w Szczecinku zaczyna rosnąć. Aktualnie kontynuowane są prace fundamentowe.

Na przestrzeni ostatnich lat infrastruktura sportowa szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Szczecinecki przeszła prawdziwy renesans. Nową halą sportową może pochwalić się niemal każda ze szkół prowadzonych przez Powiat. Teraz przyszedł czas również na SOSW w Szczecinku.

Cała inwestycja ma kosztować ok 10 mln zł, zaś łączne dofinansowanie, jakie Powiat Szczecinecki otrzymał na budowę nowej hali sportowej przy SOSW im. Jana Brzechwy w Szczecinku, wyniosło ponad 8,3 mln zł! Pod koniec ubiegłego roku Powiat Szczecinecki pozyskał ponad 3,8 mln zł z Ministerstwa Sportu, a w tym roku 4,5 mln zł z Urzędu Marszałkowskiego w ramach PEFRON.

Przetarg na wykonanie inwestycji wygrała człuchowska firma Telmax, która rozpoczęła już budowę obiektu. Aktualnie trwają prace przy stawianiu fundamentów. Prace nad obiektem powinny zakończyć się w 2025 roku.

Sala widowiskowo-sportowa o powierzchni 448,39 m2 będzie połączona ze szkołą specjalnym łącznikiem. Na parkiecie wytyczone zostaną boiska do siatkówki, koszykówki, tenisa, zapasów, gimnastyki i akrobatyki sportowej, badmintona czy judo. W części sali sportowej obiekt będzie parterowy, w części zaplecza – 3 kondygnacyjny. Na parterze podzielony zostanie na dwie części: salę widowiskowo-sportową o wymiarach ok. 15mx30m oraz zaplecze socjalno-techniczne o wymiarach ok. 15mx10m, w którym zlokalizowane zostaną szatnie i łazienki dla sportowców, toalety ogólnodostępne (w tym toaleta dla osób z niepełnosprawnościami), pokój nauczyciela (trenera) i pomieszczenie 1-szej pomocy, magazyn, pomieszczenie gospodarcze oraz kotłownia. Na drugim piętrze nad zapleczem socjalnym zaprojektowano widownię ze 124 miejscami siedzącymi.

Nowa hala sportowa będzie nowoczesnym obiektem, który zapewni podopiecznym świetne warunki do rozwoju fizycznego i rekreacji. Co ważne, prace trwają również w starej sali gimnastycznej ośrodka, w której powstaną gabinety rewalidacyjno-rehabilitacyjne.

Galeria zdjęć:

Tekst, foto: Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego