Kolejne placówki zasilane energią słoneczną

Miasto z Wizją / 01.04.2016 / Komentarze
Zespół Szkół Technicznych i WPPR będą bardziej ekologiczne

Światło słoneczne od wielu już lat wykorzystywane jest jako doskonałe i przede wszystkim odnawialne źródło energii. To nie tylko znakomite rozwiązanie jeżeli chodzi o ekologię i środowisko, ale przede wszystkim pozwala zaoszczędzić, znacznie zmniejszając użycie innych mediów. Dlatego też rozwiązanie to jest coraz popularniejsze, chętnie stosowane i sukcesywnie wprowadzane przez kolejne instytucje i placówki.

Wkrótce panele fotowoltaiczne pojawią się na dwóch szczecineckich placówkach – w Zespole Szkół Technicznych oraz w Wielofunkcyjnej Placówce Pomocy Rodzinie. Starostwo powiatowe właśnie ogłosiło przetarg na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej. Docelowo pojawi się ona w budynku szkolnym ZST oraz w przyległym do niego budynku, gdzie mieszczą się warsztaty. Z kolei w budynku internatu pojawią się kolektory słoneczne. Dodatkowo wykonana zostanie tu również termomodernizacja stropodachu. Podobne kolektory zainstalowane zostaną także w  budynku WPPR.

Przyszłego wykonawcę poznamy najpewniej w połowie kwietnia. O jego wyborze zadecyduje przede wszystkim najniższa proponowana cena.

Tekst: Marzena Góra