Kolejne placówki zasilane energią słoneczną

Miasto z Wizją / 30.07.2016 / Komentarze
Instalacja odnawialnych źródeł energii w ZST i WPPR

Światło słoneczne od wielu już lat wykorzystywane jest jako doskonałe i przede wszystkim odnawialne źródło energii. To nie tylko znakomite rozwiązanie jeżeli chodzi o ekologię i środowisko, ale przede wszystkim pozwala zaoszczędzić, znacznie zmniejszając użycie innych mediów. Dlatego też rozwiązanie to jest coraz popularniejsze, chętnie stosowane i sukcesywnie wprowadzane przez kolejne instytucje i placówki. Panele fotowoltaiczne właśnie pojawiły się także na dwóch szczecineckich placówkach – w Zespole Szkół Technicznych oraz w Wielofunkcyjnej Placówce Pomocy Rodzinie.

- Swój finał znalazła inwestycja polegająca na dostawie oraz instalacji odnawialnych źródeł energii. W panele fotowoltaiczne zaopatrzono budynek szkoły oraz warsztatów. Łączny koszt inwestycji wyniósł 295 000 zł. W kolektory słoneczne wyposażono budynek internatu. Dokonano również termomodernizacji stropodachu. Koszt inwestycji wyniósł ponad 163 000.872 zł – informuje Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego. - W przypadku Wielofunkcyjnej Placówki Pomocy Rodzinie również zastosowano kolektory słoneczne. Koszt inwestycji to 100.577 zł.

Przedsięwzięcie to było możliwe do zrealizowania dzięki wsparciu otrzymanemu w ramach Szwajcarsko Polskiego Programu Współpracy – Działanie infrastrukturalne na rzecz poprawy stanu środowiska w obiektach użyteczności publicznej na terenie Dorzecza Parsęty. Dofinansowanie wyniosło 85 proc. całości inwestycji.

Tekst: Marzena Góra