Kolejne środki finansowe dla szpitala

Miasto z Wizją / 14.10.2021 / Komentarze
Miasto wesprze szczecinecką placówkę kwotą blisko 300 tysięcy złotych

Miejski samorząd od wielu lat regularnie wspiera finansowo funkcjonowanie szczecineckiego szpitala – wcześniej jako współudziałowiec, teraz jako forma dotacji. Podobnie jest także i tym razem. Miasto postanowiło kolejny raz wesprzeć placówkę i przekazać blisko 300 tyś. złotych na zakup sprzętu medycznego.

- Przystępujemy do realizacji uchwały budżetowej, bo przypomnę tylko, że pierwotnie w budżecie miasta Szczecinek na rok 2021 znalazła się rezerwa celowa dotycząca szeroko rozumianych potrzeb związanych ze służbą zdrowia – mówi "Miastu z Wizją" burmistrz Daniel Rak. - Ta kwota przypisana w tej kolumnie to 200 tys. złotych. Także nie mówimy tu o małych pieniądzach. Jestem po spotkaniu ze starostą oraz z nową panią prezes. Przedstawiła ona swoje pierwsze zamiary i diagnozy szpitala, pierwsze najpilniejsze potrzeby.

- Wiem, że jedną z takich najbardziej potrzebnych inwestycji w sprzęt jest zakup laparoskopu. Rozmawialiśmy także generalnie o deficytach, jakie są w szczecineckim szpitalu i wiemy, że jeszcze potrzebny jest tzw. inkubator otwarty. To jest stanowisko do resuscytacji noworodka. Oczywiście każde to urządzenie nie jest tanie, bo sam resuscytator kosztuje 80 tys. zł. Jeżeli chodzi o pomoc dedykowaną dla szpitala, to zwróciłem się już do skarbnika o przygotowanie stosownych zmian w uchwale.

Decyzję w sprawie przekazania wsparcia szczecineckiemu szpitalowi podejmą radni na najbliższej sesji Rady Miasta. Jeśli będą „na tak”, placówka otrzyma prawie 300 tyś. złotych.

Tekst: Marzena Góra

Foto; Sławomir Włodarczyk