Kolejne sukcesy naszych taekwondzistów

• Aktualności
Miasto z Wizją / 16.03.2016 / Komentarze
Z zawodów w Wieliczce wrócili z medalami

Szczecineccy pasjonaci taekwondo kolejny raz mogą pochwalić się sporymi sukcesami na europejskim szczeblu. W miniony weekend w Wieliczce odbyły się XXIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Taekwondo. Na macie w kategoriach: kadeta, juniora oraz seniora rywalizowało ze sobą 496 zawodników z Polski, Austrii, Czech, Armenii i Ukrainy. Na podium nie zabrakło także reprezentantów naszego miasta trenujących na co dzień i doskonalących swoje umiejętności w KSW Szczecinek pod okiem trenerów Krzysztofa Pajewskiego i Zbigniewa Sołtysa.

- Najlepiej prezentujący się zawodnik ze Szczecinka to Bartosz Grat, który w finale w kat. 66kg nieznacznie przegrał z Pawłem Zdunem LKSW DAN Świdnik, aktualnym vice mistrzem Europy – mówi trener Krzysztof Pajewski.

Nasi zawodnicy zajęli kolejno: w kat. 48 kg IV miejsce wywalczył Jakub Gałan, w kat. Juniorów (kat. 66 kg) srebrny medal zdobył Bartosz Grat, z kolei wśród seniorów na podium stanęli Kaja Tomaszczyk – srebrny medal w kat. 64 kg oraz Łukasz Korkus, który do domu wrócił z brązowym medalem (kat. 72 kg).

Tekst: Marzena Góra