Kolejne sukcesy UKS Gwda Wielka

• Aktualności
Miasto z Wizją / 20.06.2016 / Komentarze
Zawodnicy do domu wrócili z 9 dyplomami

W minioną sobotę, 18 czerwca w Lubniewicach rozegrany został ostatni w tym roku przedwakacyjny Ogólnopolski Turniej Badmintona. Tego dnia na kortach stawiła się także 12-osobowa ekipa z Uczniowskiego Klubu Sportowego Gwda Wielka - udział w spotkaniu wzięło 1 1juniorów oraz 1 senior. Po zaciętej rywalizacji nasi reprezentanci mogą pochwalić się kilkoma sukcesami.

W kategorii U 15 dziewcząt Paulina Szczepańska zajęła II miejsce. Tuż za nią na podium stanęła Monika Kozioł (III miejsce). Z kolei wśród chłopców niepokonany w swojej kategorii okazał się Karol Jasionas. II miejsce wywalczył Łukasz Jasionas. W kategorii gry mieszanej junior Piotr Kozioł zdobył I miejsce, startując w parze z  zawodniczką z Głogowa. W grze podwójnej mężczyzn w kat. open na podium również nie zabrakło naszych zawodników – para Dariusz Schmidt i Piotr Kozioł wywalczyli III miejsce.  W grze pojedynczej mężczyzn I miejsce zajął Dariusz Schmidt, natomiast III miejsce wywalczył Piotr Kozioł.

Zawodnicy UKS Gwda Wielka do domu wrócili z 9 dyplomami – za 3 pierwsze, dwa drugie i cztery trzecie miejsca.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcia: Andrzej Buczacki