Kolejnego "Gryfitę Szczecineckiego" poznamy jesienią

Miasto z Wizją / 13.01.2018 / Komentarze
W tym roku odbędzie się III Szczecinecka Gala Kultury

W 2014 roku po raz pierwszy w Szczecinku odbył się konkurs, mający na celu wyłonienie „Gryfity Szczecineckiego” – osoby, która swoją postawą i działaniami wyróżnia się na tle pozostałych mieszkańców, dbając jednocześnie o dobre imię naszego miasta. Przypomnijmy, że to nagroda przyznawana przez burmistrza miasta dla osób działających na rzecz szeroko rozumianej kultury i promocji Szczecinka.

To prestiżowe wyróżnienie już dwukrotnie wręczone zostało tym, którzy w szczególny sposób zasłużyli się w dziedzinie sztuki, literatury, upowszechnianiu kultury, muzyki, tańca oraz filmu i teatru. Kandydatów do nagrody podczas każdej z edycji mogą zgłaszać m.in.: instytucje kultury, związki i stowarzyszenia społeczno-kulturalne, szkoły, jednostki organizacyjne oraz mieszkańcy Szczecinka.

Po dwóch edycjach konkursu – jego organizację wstrzymano na blisko dwa lata. Jednak jak się okazuje, kolejnego „Gryfitę Szczecineckiego” poznamy już w tym roku.

- Po dwóch latach przerwy wznowiony zostanie konkurs „Gryfita Szczecinecki”. Uroczysta gala odbędzie się we wrześniu i wówczas poznamy nagrodzone osoby, przedstawicieli różnych dziedzin kultury – mówi nam burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

Przypomnijmy, że podczas I edycji konkursu tytuł ten otrzymała Jarmila Góra, choreograf i założycielka Zespołu Tańca Współczesnego „Rebelia”. Z kolei w 2015 roku nagrodę za swoje działania zdobył Włodzimierz Piesiak, dyrektor Szkoły Muzycznej im. O. Kolberga, za popularyzację kultury muzycznej w mieście i regionie.

Tekst: Marzena Góra
Foto: SAPiK