Kolejowa korekta rozkładu jazdy na torach

Miasto z Wizją / 14.10.2017 / Komentarze
Utrudnienia na szlaku Szczecinek - Słupsk. Coraz dłuższa podróż do Szczecina i Poznania

W niedzielę 15 października PKP wprowadzą ostatnią w tym roku korektę rocznego rozkładu jazdy. Jak zaznaczył przewoźnik, zmiany w kursowaniu pociągów są niezbędne, by w trakcie prowadzonych na sieci kolejowej prac składy kursowały sprawnie i bez opóźnień. Październikowa korekta rozkładu jazdy po torach będzie obowiązywać do 8 grudnia br. Dzień później wejdzie w życie nowy, roczny rozkład jazdy pociągów - 2017/2018.

W związku z kolejową korektą na stacji PKP Szczecinek niewiele się zmieni. Pasażerowie podróżujący ze Szczecinka do Słupska muszą się jednak liczyć z utrudnieniami. Na odcinku Miastko - Słupsk, w związku z pracami torowymi, prowadzona będzie zastępcza komunikacja autobusowa.

Przewozy Regionalne zaplanowały, że pierwszy poranny pociąg ze stacji Szczecinek - do Szczecina odjedzie o godz. 4.26. Podróż do stolicy województwa potrwa 3 godziny 13 minut.

O godz. 4.56 pojedziemy do Słupska, a o godz. 5.28 do Kołobrzegu. Z kolei o godz. 6.21 będziemy mogli wsiąść do pociągu jadącego do Koszalina (skład kurować będzie od poniedziałku do piątku oprócz 1 listopada).

O godz. 6.25 ze stacji PKP Szczecinek odjedzie pociąg do Poznania (do stolicy Wielkopolski dotrze po 3 godzinach i 22 minutach jazdy), o godz. 6.32 do Chojnic, a o godz. 6.37 kolejny skład zmierzający do Szczecina. O godz. 7.40 pojedziemy pociągiem IC "Malczewski" aż do Przemyśla - przez Poznań, Wrocław i Kraków.

Co wieczorem? O godz. 19.59 z naszego dworca odjedzcie skład PR "Radew"- do Koszalina. Planowy przyjazd do celu podróży zaplanowano na godz. 21.16.  Z kolei o godz. 21.16 udamy się w podróż do Koszalina pospiesznym IC "Malczewski" do Koszalina, Kołobrzegu i Słupska.

Reasumując: W okresie od 16 października do 15 grudnia ze stacji PKP Szczecinek odjedzie w podróż 38 składów PKP Intercity i PKP PR.

Jak wspomnieliśmy, Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zastrzega, że z uwagi na obfitą ilość prac remontowych na torach godziny odjazdów i przyjazdów pociągów z i do stacji Szczecinek mogą ulegać modyfikacji. Z tego powodu kolejarze apelują do pasażerów, aby przed podróżą dokładnie zapoznawali się ze zmienionym rozkładem jazdy. Te można znaleźć na stronach internetowych przewoźników. Ponadto informacji o rozkładzie jazdy udzielają pracownicy kas biletowych oraz drużyny konduktorskie w pociągach.