"Kolejowe" ulice na drugim przetargu

Miasto z Wizją / 05.07.2019 / Komentarze
Miasto dostało ofertę, ale bardzo drogą

Na początku maja br. w artykule: "Miasto dostało pieniądze.."

pisaliśmy o pozyskaniu przez Szczecinek dofinansowania na przebudowę ciągu komunikacyjnego ulic: Dworcowa - Kolejowa - Wiśniowa. Z rządowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 do kasy ratusza trafiło blisko 3 mln zł. Drugie tyle miasto wyłoży ze swojego budżetu.

Nie zwlekając ratusz ogłosił przetarg na wykonanie tej dużej inwestycji drogowej. Nosił on nazwę: „Rozbudowa ciągu komunikacyjnego ulic Dworcowa-Kolejowa-Wiśniowa w Szczecinku”. Niestety, chętnych nie było. Jak wskazywali potencjalni wykonawcy, termin realizacji 700-metrowej inwestycji był zbyt krótki.

Po stosownych uzgodnieniach burmistrza Daniela Raka z wojewodą zachodniopomorskim, miasto powtórzyło przetarg. Inwestycja została podzielona na dwie części. Pierwszy etap przebudowy ulic będzie realizowany w tym roku i zakończy się do połowy lipca 2020 r. Drugi z kolei ma zostać sfinalizowany do 30 listopada przyszłego roku.

Niestety, powyższe terminy stoją pod dużym znakiem zapytania. Do ratusza wpłynęła bowiem jedna oferta (złożyła ją firma ZUT Jan Bańkiewicz) w kwocie blisko 9,3 mln zł. Z kolei miasto zamierza przeznaczyć na inwestycję nieco ponad 6 mln zł.

Co dalej? Decyzję o dalszym losie drogowej inwestycji przy torach podejmie burmistrz Daniel Rak.