Komisje czekają na kandydatów na radnych

Miasto z Wizją / 29.03.2019 / Komentarze
Trzy osiedla z wydłużonym terminem

W maju mieszkańcy Szczecinka pójdą do urn wyborczych by wybrać Rady Osiedli. Jednak głosowanie nie wszędzie się odbędzie. Z posiadania swojego gremium radnych osiedlowych zrezygnowały Osiedla: Mickiewicza - Chełmińska i Pilska - Raciborki.

Kolejne trzy Osiedlowe Komisje Wyborcze: Zachód II, Mierosławskiego-Wiatraczna i Szczecińska-Gdańska mają problem ze skompletowaniem list kandydatów na radnych. Stąd też wydłużenie terminu ich zgłaszania.

W/w Osiedlowe Komisje Wyborcze (nr 2, 4 i 10) zdecydowały o przesunięciu tego terminu - do środy 3 kwietnia. Komisje będą przyjmowały zgłoszenia w godz. 12-13 w sali nr 101 Urzędu Miasta.

Komisje informują, że niezbędne druki do zgłoszenia kandydata do Rady Osiedla można odebrać w Biurze Rady Miasta w ratuszu, pok. 007 lub ze strony internetowej www.szczecinek.pl.

Warto dodać, że kandydować do Rady Osiedla może stały mieszkaniec osiedla, uprawniony do głosowania w wyborach do rady miasta, poza radnym RM. Zgłoszenie kandydata na radnego wymaga poparcia przez co najmniej 30 wyborców zamieszkałych na terenie danego  osiedla.

Na dziś wiadomo, że wybory odbędą się na osiedlach: Zachód I, Koszalińska - Kołobrzeska, Wodociągowa - Rzeczna, Słowiańska - Łódzka, Kopernika - Winniczna, Centrum oraz Trzesieka.

Głosowanie będzie miało miejsce w niedzielę 12 maja. Lokale wyborcze będą czynne od godz. 9 do godz. 20. W tegorocznym budżecie miasta zapisano wydatki na Rady Osiedli w kwocie 477,5 tys. zł, w tym również na przeprowadzenie wyborów. Składka na jednego mieszkańca szczecineckiego osiedla wynosi 15 zł.