Koniec palowania na lądzie, teraz w jeziorze

Miasto z Wizją / 27.09.2017 / Komentarze
Bajkowy hotel stanie na brzegu Trzesiecka

Trwa budowa energooszczędnego hotelu nad brzegiem jeziora Trzesiecko w sąsiedztwie Stadionu Miejskiego na terenie, gdzie przed laty stała szkoła kolejowa.

Zakończyło się już palowanie terenu na lądzie. Tym samym mieszkańcy ulic Mickiewicza i Piłsudskiego mogą odetchnąć. Ale nie do końca.

- Wykonawca inwestycji zakończył już prace gruntowe na lądzie - mówi "Miastu z Wizją" Beata Rafało, rzecznik prasowy firmy Kronospan.

- Prosimy jednak mieszkańców o jeszcze chwilę cierpliwości, bowiem w dno jeziora trzeba wbić ostatnie pale. Prace będą mniej uciążliwe i potrwają tylko kilka dni. Później przyjdzie pora na budowę części nawodnej hotelu. Podjęliśmy też decyzję, że dojazd do hotelu od strony ul. Mickiewicza nie będzie poszerzany. Tym samym nie może być mowy o wycinaniu dodatkowych drzew w parku czy "przesuwaniu" zaplecza socjalnego stadionu.

Dwukondygnacyjny obiekt o pow. około 2,5 tys. m2 będzie częściowo posadowiony na jeziorze. Zostanie "wyposażony" m.in. w: salę konferencyjną i szkoleniową, restaurację, pokoje i SPA z odnową biologiczną. Jak zapewnia Kronospan, będzie ogólnodostępny.

- Oddanie hotelu do użytku planowane jest na koniec 2018 roku - dodaje B. Rafało.

Wizualizacja: Kronospan

Wizualizacja: Kronospan