Koniec problemu z zakupem leków

Miasto z Wizją / 13.06.2024 / Komentarze
Szpital otwiera nocną i świąteczną aptekę

W związku z pojawiającymi się sygnałami mieszkańców powiatu szczecineckiego dotyczącymi trudności zakupienia leków w porze nocnej i w dni wolne od pracy, podczas ostatniego posiedzenia, Zarząd Powiatu Szczecineckiego polecił prezes szczecineckiego szpitala otwarcie całodobowej, przyszpitalnej apteki - komunikuje rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego Piotr Rozmus.

- Niedopuszczalnym jest, aby nasi mieszkańcy w sytuacji wymagającej natychmiastowego zapatrzenia się w niezbędne medykamenty, musieli po nie jeździć do innych miejscowości takich jak Piła czy Koszalin.

- Przypomnę, że Zarząd Powiatu Szczecineckiego informował podmioty prowadzące apteki ogólnodostępne o potrzebie wyznaczenia aptek do pełnienia dyżurów w porze nocnej lub dyżurów w dni wolne od pracy, ale żaden z podmiotów nie wyraził zainteresowania pełnieniem dyżurów. - W kolejnym kroku, Zarząd Powiatu Szczecineckiego wyznaczył 10 aptek do pełnienia dyżur w porze nocnej i w dni wolne od pracy. 7 podmiotów prowadzących wspomniane apteki oświadczyło, że nie spełniają warunków ustawowych, natomiast 3 podmioty nie udzieliły odpowiedzi.

Tekst: Piotr Rozmus

Foto: Sławomir Włodarczyk