Koniec z alkoholem na pomoście koło zamku

Miasto z Wizją / 01.07.2024 / Komentarze
Radni jednogłośnie podjęli decyzję

Wieczory i noce z alkoholem "pod chmurką" na pomoście przy Zamku Książąt Pomorskich odchodzą w niebyt. Od dziś- za dwa tygodnie - za "spożywanie" na pomoście grozić będą kary.

O wycofaniu się z decyzji Rady Miasta z sierpnia 2019 roku zezwalającej na picie alkoholu na pomoście mówił na ostatniej sesji burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. Rada zajęła się stosowną uchwałą w tej sprawie na nadzwyczajnej sesji dziś (28 czerwca

W uzasadnieniu uchwały (w sprawie ustalenia na terenie miasta Szczecinek odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych w miejscu publicznym) możemy przeczytać:

"Policja oraz Straż Miejska odnotowują coraz więcej przypadków zakłócania porządku publicznego przez osoby będące pod wpływem alkoholu na terenie pomiędzy Zamkiem Książąt Pomorskich a jeziorem Trzesiecko. Do Urzędu Miasta Szczecinek również docierają sygnały o niestosownym zachowaniu nietrzeźwych osób w tym miejscu.

W związku z nagminnym zakłócaniem bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie objętym uchwałą w sprawie ustalenia na terenie Miasta Szczecinek odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych w miejscu publicznym, podjęcie niniejszej uchwały jest jak najbardziej uzasadnione".

Radni podjęli uchwalę jednogłośnie - 16 "za".

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego