Kronospan pamięta o przedszkolakach w dniu ich święta

Miasto z Wizją / 21.09.2021 / Komentarze
Maluchy otrzymały interaktywne roboty do nauki języka angielskiego

Niemal w całym kraju 20 września obchodzi się Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tak też było w naszym mieście. Dzieci wraz z opiekunami wybrały się na spotkanie z mieszkańcami, by przed Urzędem Miasta zakończyć kolorowy pochód. Ale to nie koniec atrakcji. Z okazji swojego święta przedszkolaki z „Misia” otrzymały również wyjątkowy prezent. Firma Kronospan podarowała im zestawy edukacyjne do nauki języka angielskiego. Największe zainteresowanie wśród maluchów wzbudziły interaktywne roboty Emys, które stanowić będą nowoczesną pomoc w nauce.

Emys to edukacyjnym robot społeczny, wykorzystywany do nauki języka angielskiego dzieci w wieku od 3 do 9 lat. Nie tylko pomaga on poznać nowe słowa i utrwalać już zdobytą wiedzę, ale także widzi i słyszy to, co dzieje się w jego otoczeniu oraz reaguje na dotyk. Dzieci do swojej dyspozycji otrzymały także bogaty pakiet akcesoriów - interaktywne karty, odznaki, naklejki i pluszowe zabawki, dzięki czemu nauka języka obcego zamieni się także jednocześnie w doskonałą zabawę.

To także nieoceniona pomoc dla nauczycieli, którzy mogą korzystać z gotowych scenariuszy lekcyjnych, a także szeregu kreatywnych pomysłów na gry i zabawy. Dzięki Emysowi nauka języka będzie jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza. Kronospan podarował przedszkolakom z “Misia” dwa roboty, które od teraz będą pomagały w nauce zarówno dzieciom z przyzakładowego przedszkola Krono Miś, jak i wszystkim pozostałym maluchom uczęszczającym do tej placówki.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2018 roku w przedszkolu przy ul. Grudziądzkiej miało miejsce uroczyste otwarcie nowego oddziału przedszkolnego, który powstał z inicjatywy firmy Kronospan. Inwestycja ta pozwoliła na wypełnienie luki i uzupełnienie deficytu miejsc dla dzieci w szczecineckich przedszkolach. Łącznie powstało tu 75 miejsc dla dzieci, które uczęszczają na zajęcia odbywające się w trzech specjalistycznych salach wyposażonych w nowoczesny edukacyjny sprzęt. Placówka ta jednocześnie pełni  funkcję przedszkola integracyjnego, w którym edukować się mogą także dzieci niepełnosprawne.