Kronospan wspiera Szpital w Szczecinku

• Tv
Miasto z Wizją / 27.07.2022 / Komentarze
Pomoc pieniężna i rzeczowa

Kronospan od lat chętnie angażuje się w pomoc mieszkańcom Szczecinka. Jednym z przykładów tej pomocy jest aktywne wspieranie Szpitala.

Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat w formie pieniężnej na rzecz Szpitala w Szczecinku przekazaliśmy ponad 326 950 złotych. Największy lokalny przedsiębiorca wsparł oddziały szpitalne, by pacjenci mogli szybciej wracać do zdrowia dzięki fachowej diagnostyce. Blisko 90 000 zł to koszt najnowszej klasy kolonoskopu, który posłuży do rozpoznawania chorób jelita i jest bardzo skuteczny w wykrywaniu raka.

Szczecinecki Szpital wsparła finansowo także spółka Kronospan Chemical działająca na terenie miasta nad jeziorem Trzesiecko. Zakup endoskopu to kwota blisko 215 000 zł, a urządzenie służy już mieszkańcom, przyspieszając diagnostykę osób z przewlekłymi objawami chorób układu pokarmowego. Dzięki najwyższej klasy urządzeniu medycznemu personel może wykonywać zabiegi metodą małoinwazyjną.

Pomogliśmy również w zakupie aparatu rentgenowskiego typu ramię C, przekazując na ten cel 25 000 zł. Jak mówią sami lekarze, dzięki krokom poczynionym ze strony firmy Kronospan personel zyskał dodatkowy nowoczesny sprzęt, a pacjenci mogą otrzymać szybszą i dokładniejszą pomoc.

Biuro Prasowe Kronospan

/materiał partnera serwisu/