Kronospan zainstaluje mokry elektrofiltr na suszarni MDF

• Tv
Miasto z Wizją / 05.11.2018 / Komentarze
Tomasz Jańczak: Ta instalacja pozwoli w pełni wyeliminować uciążliwości zapachowe

W piątek, 2 listopada w szczecineckim ratuszu odbyła się konferencja prasowa, w której wziął udział burmistrz Jerzy Hardie-Douglas oraz Tomasz Jańczak, członek Zarządu Kronospan. Celem spotkania było poinformowanie mieszkańców za pośrednictwem lokalnych mediów o postępach w wypełnianiu porozumienia podpisanego miesiąc temu pomiędzy miastem i firmą Kronospan.

W jego ramach Kronospan zadeklarował m.in. niezwłoczną realizację dalszych działań modernizacyjnych w zakładzie w ramach dostosowania do nowych przepisów BAT, w tym modernizację „blow-line” suszarni MDF. Tak też się stanie. Do końca przyszłego roku w mieście zostaną zlikwidowane wszelkie uciążliwości odorowe pochodzące z linii produkcyjnej MDF.

- Udało nam się już uzgodnić rozwiązania technologiczne, które będziemy realizować na instalacji do produkcji płyt MDF w Szczecinku. Będzie to mokry elektrofiltr – mówi Tomasz Jańczak. - Przyjęliśmy sobie również bardzo ambitny harmonogram na realizację tego zadania i chcemy włączyć to urządzenie do eksploatacji w grudniu 2019 r. Za ok. 14 miesięcy to urządzenie będzie już działać.

- Uciążliwości zapachowe, z którymi spotykamy się w Szczecinku pochodzą z instalacji MDF i biorąc pod uwagę ten problem wybraliśmy to rozwiązanie i jestem przekonany, że instalacja mokrego elektrofiltru pozwoli w pełni wyeliminować ten problem. Proszę mieszkańców o jeszcze trochę cierpliwości i za ok. 14 miesięcy będziemy mogli pochwalić się już bardzo dobrymi wynikami - dodaje.

To nie jedyne zadania, których podejmie się firma w ramach wspomnianego porozumienia zawartego z burmistrzem. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra