Księżną po Trzesiecku na Mysią Wyspę

Miasto z Wizją / 22.08.2020 / Komentarze
Biała flota - wielka atrakcja wakacyjnego Szczecinka

Statków białej floty pływającej po jeziorze Trzesiecko zazdroszczą nam mieszkańcy miast położonych nad rzekami i jeziorami. I to nie tylko na Pomorzu Zachodnim, ale też w całej Polsce!

Do naszej redakcji trafił list mieszkańca Bydgoszczy. Pan Zbigniew był na wakacjach u rodziny w Szczecinku.

- To naprawdę super sprawa - pisze mieszkaniec Bydgoszczy. - Niewielkie miasteczko, jezioro średniej wielkości (no, nie takie małe, bo blisko 300 ha - dop. red.) a pływają po nim dwa urocze stateczki. Możecie być dumni, bo są one niewątpliwą chlubą letniego Szczecinka. Często jeżdżę po kraju, odwiedzam również Mazury, ale nigdzie nie widziałem takiego zainteresowania turystów, wczasowiczów, a przede wszystkim mieszkańców, jak w Szczecinku jeziornymi podróżami. A do tego macie niemal magiczne miejsce, czyli Mysią Wyspę.

No cóż. My jesteśmy również tego samego zdania, co nasz Czytelnik - biała flota to doskonały pomysł na spędzenie wolnej chwili w mieście położonym nad Trzesieckiem.

Przed nami upalny wakacyjny weekend. Zachęcamy zatem do wodnych podróży na Mysią Wyspę i nie tylko.

W pierwszy rejs z początkowego przystanku (pomost przy Zamku Książąt Pomorskich) "Księżna Jadwiga" lub "Bayern" rozpoczynają o godz. 12. Później, w ciągu dnia, tych rejsów są jeszcze cztery, w tym ostatni wieczorny o godz. 18.00 - do 1 września - codziennie.

W międzyczasie statki wyruszają w podróż po Trzesiecku o godz.: 13.30, 15, 16.30 i 18. Rejs trawa ponad godzinę z 10 minutowym postojem na Mysiej Wyspie.

Statki cumują też w innych częściach jeziora. Można wsiąść lub wysiąść przy Pomoście Centrum, byłym Hotelu Residence, w Trzesiece, na plaży w Świątkach oraz przy Wieży Bismarcka.