Kto zostanie „Wolontariuszem Roku 2017”?

Miasto z Wizją / 29.09.2017 / Komentarze
Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń kandydatów do tego zaszczytnego tytułu

Na całym świecie od wielu lat 5 grudnia swoje święto mają osoby, którzy poprzez szeroko rozumiany wolontariat czynnie działają na rzecz innych. Data ta nierozerwalnie wiąże się z obchodami Światowego Dnia Wolontariusza. W ten sposób dziękujemy ludziom, którzy poświęcają swój czas i energię na bezinteresowną pomoc potrzebującym. Od ośmiu lat również w Szczecinku w szczególny sposób nagradzane są osoby działające na rzecz mieszkańców. Podobnie będzie także w tym roku.

Burmistrz ogłosił właśnie konkurs na „Wolontariusza Roku 2017”, którego celem jest przede wszystkim podziękowanie i uhonorowanie osób szczególnie zasłużonych w pracy wolontariackiej oraz podkreślenie, jak wielkie uznanie należy się tym, którzy każdego dnia oferują bezinteresowną pomoc innym. Do udziału w konkursie, podobnie jak podczas poprzednich edycji, zaproszone zostały wszystkie szczecineckie organizacje pozarządowe, instytucje i podmioty gospodarcze, które korzystają z pracy wolontariuszy.

- W tegorocznej edycji Kapituła Konkursu wyłoni 2 Laureatów Konkursu - ucznia i osobę dorosłą - oraz przyzna wyróżnienia wolontariuszom i organizatorom wolontariatu – informuje Agnieszka Piskozub-Rynkiewicz z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. - Każdy organizator wolontariatu może nominować do konkursu do 2 wolontariuszy, a przy okazji również swoją organizację, instytucję czy firmę. Aby tego dokonać należy dla każdego wolontariusza wypełnić oddzielny formularz zgłoszeniowy, dołączyć do niego opis działalności wolontariusza oraz opis działalności „organizacji” zgłaszającej. Opisy działalności powinny dotyczyć ostatnich 12 miesięcy. Dodatkowo, za zgodą nominowanego wolontariusza, jego zgłoszenie weźmie udział w ogólnopolskim konkursie pn. „Barwy Wolontariatu” Ogólnopolskiego Centrum Wolontariatu.

W ramach konkursu mogą zostać zgłoszeni wolontariusze oraz organizatorzy wolontariatu działający w obszarach pomocy społecznej i ochrony zdrowia; edukacji sportu i kultury; rozwoju lokalnego i demokracji; ekologii czy wolontariatu pracowniczego. Organizacje społeczne, szkoły, instytucje publiczne i niepubliczne, kościoły i związki wyznaniowe, a także podmioty gospodarcze działające na rzecz mieszkańców Szczecinka mogą zgłaszać swoje nominacje do

31 października. Formularz zgłoszeniowy, który można pobrać na stronie www.szczecinek.pl lub www.mops.szczecinek.pl, należy dostarczyć lub przesłać (na adres sekretariat@mops.szczecinek.pl ) do siedziby MOPS-u wraz z dołączonym opisem działalności nominowanej osoby.

Tekst: Marzena Góra