Kup sobie bank na osiedlu Zachód

Miasto z Wizją / 01.04.2016 / Komentarze
PKO BP sprzedaje swój oddział

Kilkanaście dni temu w artykule: "Co dalej z bankiem na osiedlu Zachód?"

pytaliśmy u źródła, czyli w PKO Bank Polski, czy jest szansa by oddziała bankowców powrócił do swojej dawnej placówki przy ul. Jagiełły.

- Likwidacja Oddziału nr 2 w Szczecinku wynikła z konieczności optymalizacji kosztów funkcjonowania placówek banku w Szczecinku oraz bardziej efektywnego wykorzystania pracowników do obsługi klientów w centrum miasta powiedział nam wówczas Grzegorz Culepa z Departamentu Komunikacji Korporacyjnej PKO Bank Polski.

Niestety, nie udało się nam dowiedzieć czy jest szansa by reaktywować ten oddział. Teraz okazało się, że nie ma. PKO BP przeznaczył swoją dawną siedzibę na osiedlu Zachód… na sprzedaż.

Atrakcyjnie położony lokal o powierzchni blisko 134 m2 z "zawartością" przedsionka, sali operacyjnej, pomieszczenia biurowego, korytarza, wc, magazynu i kuchni bankowcy wycenili na 429 tys. zł, czyli nieco ponad 3,2 tys. zł za 1 m2.