Kurs dla operatów maszyn sterowanych numerycznie CNC w szczecineckim OSZ

Miasto z Wizją / 09.10.2015 / Komentarze
Od 7 października 2015 roku w Ośrodku Szkolenia Zawodowego OHP w Szczecinku trwa bezpłatny kurs „Operator maszyn CNC” zorganizowany w ramach programu utrzymania rezultatów projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” realizowanego przez Zachodniopomorską Wojewódzką Komendę OHP w Szczecinie.

Większość obrabiarek przemysłowych jest obecnie sterowana w systemie CNC. Skrót powstał od Computer Numerical Control, co oznacza sterowanie komputerowe. Głównym celem 160-godzinnego kursu jest przygotowanie uczestników do obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC. Program obejmuje zajęcia teoretycznie i przede wszystkim praktyczne dot. podstaw technologii maszyn i urządzeń, identyfikacji dokumentacji technicznej i technologicznej oraz znajomości programowania i obsługi tokarki/frezarki CNC.

W inauguracji kursu uczestniczył pan Roman Tranbowicz  z szczecineckiego OSZ, który zapoznał uczestników z regulaminem kursu i  pani Teresa Gocałek – Sosnowska dyrektor  Centrum Kariery Zawodowej w Szczecinku, która jako wykonawca kursu przedstawiła uczestnikom harmonogram i program szkolenia. Przedsięwzięcie stało się również okazją do przypomnienia kursantom, że OHP jest organizatorem wielu projektów, w tym projektu „Równi na rynku pracy”, który kompleksowo wspiera młodzież w uzyskaniu nowych kwalifikacji i odbyciu stażu zawodowego. OSZ w Szczecinku po raz pierwszy zorganizowało taki kurs, jako odpowiedz na zapotrzebowanie nie tylko lokalnego rynku pracy.

(PA)