Lądowisko w Wilczych Laskach coraz bliżej

Miasto z Wizją / 21.08.2016 / Komentarze
Miasto wspomoże gminę dotacją w wys. 30 tys. zł

O tym, że na pasie startowym byłego lotniska wojskowego w Wilczych Laskach znów będą mogły lądować samoloty, pisaliśmy 11 maja br. w artykule: "Lądowisko w Wilczych Laskach oficjalnie zarejestrowane"

Taką decyzję podjął Urząd Lotnictwa Cywilnego. Rejestracja otworzyła drogę do przygotowania lądowiska do legalnej obsługi samolotów.

Wówczas burmistrz Jerzy Hardie-Douglas zdradził nam, że miasto podjęło decyzję o wsparciu finansowym tego przedsięwzięcia. Środki docelowo miałyby zostać przeznaczone m.in. na budowę hangaru dla awionetek czy budynku, w którym będzie się znajdowało stanowisko kierowania lotami.

Za słowami poszły czyny. Otóż na najbliższej sesji Rady Miasta w poniedziałek 29 sierpnia radni zdecydują czy udzielić na rok 2016 pomocy finansowej Gminie Szczecinek w formie dotacji celowej w kwocie 30 tys. zł na realizację zadania pn. „Przygotowanie do funkcjonowania lądowiska w miejscowości Wilcze Laski”.

W uzasadnieniu uchwały czytamy m.in.: "Wójt Gminy Szczecinek wystąpił z prośbą do Burmistrza Miasta o udzielenie wsparcia finansowego kwotą 30 000 zł na realizację przez gminę zadania związanego z przygotowaniem do funkcjonowania lądowiska w miejscowości Wilcze Laski. Wójt Ryszard Jasionas poinformował, że lądowisko decyzją Urzędu Lotnictwa Cywilnego zostało wpisane do ewidencji lądowisk. Burmistrz Miasta proponuje udzielenie Gminie Szczecinek pomocy finansowej w formie dotacji celowej w kwocie 30 tys. zł z przeznaczeniem na realizację w/w zadania".

Foto: Obecnie pas startowy byłego lotniska wojskowego w Wilczych Laskach jest królestwem modelarzy. Niedługo wylądują na nim najprawdziwsze samoloty.