Lepili z gliny świąteczne ozdoby

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 25.11.2019 / Komentarze
Seniorzy wzięli udział w warsztatach ceramicznych

Klub Aktywnego Seniora, który działa w naszym mieście od czerwca, nie tylko zachęca tych nieco starszych mieszkańców Szczecinka do wyjścia z domu i wspólnych spotkań, ale także inspiruje i zachęca do próbowania wciąż nowych rzeczy. Nie inaczej było również i tym razem.

Nasi szczecineccy seniorzy spotkali się po raz kolejny. Tym razem wzięli oni udział w wyjątkowo interesującym wydarzeniu. W ramach Klubu Aktywnego Seniora wspólnie uczestniczyli w warsztatach ceramicznych. Swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie stawiali pod okiem instruktorki Joanny Hajduk, która przybliżyła wszystkim podstawy pracowania z gliną, zdradziła kilka sztuczek oraz służyła radą i pomocą już podczas tworzenia małych glinianych dzieł.

Jako że do świąt Bożego Narodzenia został niespełna miesiąc, to również tematyka prac utrzymana została w gwiazdkowym klimacie. Uczestnicy warsztatów stworzyli niepowtarzalne świąteczne ozdoby. To jednak nie koniec ich zadania. Póki co ozdoby nabrały kształtów, teraz zostaną wypalone, a na kolejnych warsztatach każdy z seniorów będzie mógł udekorować swoje małe dzieło. Efekty prac z pewnością ozdobią podczas świąt niejedno szczecineckie mieszkanie.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Klub Aktywnego Seniora