Leśnicy zaprosili nas na "Dary Lasu"

Miasto z Wizją / 28.08.2021 / Komentarze
Super impreza na pożegnanie lata

Przemówienia gospodarza imprezy; wiceministrów klimatu i środowiska Małgorzaty Golińskiej i Edwarda Siarki, dyrektora szczecineckiego RDLP Łukasza Maciejunasa, zastępcy burmistrza Szczecinka Doroty Rusin-Hardenbicker oraz starosty szczecineckiego Krzysztofa Lisa, otworzyły super leśną imprezę "Dary Lasu 2021".

Na placu koncertowym przy osiedlu Zachód atrakcji było moc. Ci, którzy zdecydowali się odwiedzić leśników spotkali się m.in. z wystawcami branży leśnej. Każdy, najwybredniejszy nawet smakosz znalazł coś dla siebie w licznych stoiskach handlowych. Można było kupić smakowity miód i przepyszne wypieki na czele z markowym chlebem.

To nie wszystko. Organizatorzy założyli też, że impreza powinna mieć charakter edukacji leśnej. Powód? Las to nieocenione bogactwo darów przyrody. Dostarcza drewna, owoców, ziół, grzybów i jest siedliskiem życia dzikich zwierząt. Poza tym las pełni ważne funkcje pozaprodukcyjne, a także kształtuje i wpływa na warunki środowiska przyrodniczego. Ci, którzy zagościli u leśników mieli m.in. możliwość degustacji potraw przygotowanych z darów lasu.

Współorganizatorami imprezy organizowanej przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Szczecinku było Miasto Szczecinek i Powiat Szczecinecki.