Letnie kino plenerowe już w niedziele

• Region
Miasto z Wizją / 02.07.2015 / Komentarze
Miłośnicy kina już w najbliższą niedzielę będą mieli niebywałą okazję, zobaczyć świetne produkcje. Tym razem nie w Kinie Wolność, a pod gołym niebem.

Udaliśmy się do Samorządowej Agencji Promocji i Kultury, by porozmawiać z Panem Kamilem Klimkiem, Dyrektorem SAPiKU.

Miasto z Wizją :  Najbliższy weekend zapowiada się bardzo aktywnie dla mieszkańców Szczecinka oraz gości z całej Europy. Jakie wydarzenia zaplanowane są na te dni ?

Kamil Klimek : W ten weekend w Szczecinku każdy na pewno znajdzie coś dla siebie! Już w sobotę rozpocznie się trzydniowy Międzynarodowy Festiwal Balonowy "O Memoriał Kurta Hummela" - największy w Europie rekreacyjny festiwal tego typu, pełen widowiskowych konkurencji. W imprezie weźmie udział prawie 50 załóg z wielu europejskich krajów, a także skoczkowie spadochronowi i motolotniarze. Niezwykle widowiskową częścią Festiwalu jest sobotnia Nocna Gala Balonowa, podczas której rozświetlone czasze balonów stają się "orkiestrą" grającą pod batutą dyrygenta.W sobotę zapraszamy na II Polo tv Hit Festiwal - jedną z największych w Polsce imprez z muzyką taneczną. Ponad 8 godzin świetnej zabawy zapewnią najbardziej znane w kraju zespoły disco polo. W Szczecinku zobaczymy i usłyszymy między innymi takich wykonawców, jak: Boys, After Party, Czadoman, czy MIG.W niedzielę czekają nas jeszcze na terenie okalającym CK ZAMEK dwie interesujące imprezy: Finał VIIII Międzynarodowego  Turnieju  Szermierki  "Współcześni rycerze zapraszają" oraz plenerowe "Kino pod gwiazdami".

MzW : Tym razem skupmy się na tym ostatnim.  Kino plenerowe w wielu miastach cieszy się wielkim powodzeniem. Na projekcje jakiego filmu mogą liczyć miłośnicy kina pod chmurką ?

Kamil Klimek: Kino plenerowe, to taka specjalna propozycja adresowana i do kinomanów, i do osób lubiących po prostu rekreację na świeżym powietrzu. W ramach "Kina pod gwiazdami" zaplanowaliśmy dwie projekcje: o godz. 18:00 - "Pingwiny z Madagaskaru" i o godz. 20:00 - "Skyfall" z Jamesem Bondem. A już od godziny 13:00 zapraszamy na animacje, zabawy  i konkursy dla całych rodzin.

MzW : Jaki jest koszt biletu oraz gdzie można zdobyć bilety na seans ?

Kamil Klimek : Bilety na te seanse są bezpłatne i można je otrzymać w szczecineckich siedzibach naszego partnera strategicznego w tym projekcie  - banku BGŻ BNP PARIBAS. Będzie można je również wygrać w konkursie przeprowadzonym przez naszego partnera medialnego - miastozwizja.pl

MzW: Gdzie zaplanowano wyświetlenie filmu ?

Kamil Klimek : Projekcje będą miały miejsce na terenie rekreacyjnym przed CK ZAMEK (od strony jeziora Trzesiecko)

MzW : Czy ten seans jest początkiem większego projektu związanego z kinem

Kamil Klimek : W pewnym sensie to wydarzenie ma charakter takiego dużego testu, który powinien nam dać odpowiedź na pytanie: Czy mieszkańcy Szczecinka, Powiatu Szczecineckiego i turyści są zainteresowani tego typu projekcjami plenerowymi. Jeżeli odpowiedź będzie twierdząca, to być może jeszcze w tym sezonie, a już na pewno w nowym, przyszłorocznym, zaprosimy wszystkich na kolejne seanse kina plenerowego, kina pod gwiazdami.