Lin kroczek w Trzesiecku i Wilczkowie

Miasto z Wizją / 01.11.2017 / Komentarze
Do naszych jezior trafi ponad tonę ryby

W przyszłym tygodniu do Szczecinka przyjedzie narybek lina. Kroczek trafi do dwóch szczecineckich jezior - Trzesiecka i Wilczkowa.

- Do Trzesiecka wpuścimy 1000 kg kroczka, a do Wilczkowa - 200 kg. Lin przyjedzie do nas z Gospodarstwa Rybackiego w Pile - mówi "Miastu z Wizją" Marek Albrecht z Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta.

To prawdopodobnie nie będzie ostatnie w tym roku zarybianie naszych jezior. Ratusz planuje, że do Wilczkowa i Trzesiecka wpłynie jeszcze narybek jesienny sandacza,.

Wcześniej Urząd Miasta, zgodnie z porozumieniem z Polskim Związkiem Wędkarskim, wpuścił do jezior szczecineckich narybek węgorza i szczupaka. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, koszt zarybień naszych akwenów zamknie się kwotą około 80 tys. zł. Pieniądze pochodzą z budżetu miasta.