Majówka nad Trzesieckiem. Będzie się działo

Miasto z Wizją / 12.04.2017 / Komentarze
Podczas tegorocznego długiego weekendu zdecydowanie nie będziemy się nudzić

Podczas tegorocznej majówki zdecydowanie nie będziemy się nudzić. Jeśli tylko weźmiemy dzień wolny 2 maja, to długi weekend potrwa aż pięć dni. W tym czasie warto wybrać się na wycieczkę, poleniuchować nad jeziorem albo oczywiście przyjrzeć się rozkładowi imprez, które w tym czasie będą odbywały się w Szczecinku.

Długi weekend warto rozpocząć już w czwartek, 28 kwietnia i odwiedzić tego dnia kino Wolność. Tu na scenie będziemy mieli kolejną okazję zobaczyć najnowsze efekty pracy szczecineckich tancerzy. Zespół Tańca Współczesnego Rebelia zaprasza wszystkich na koncert jubileuszowy z okazji 35-lecia swojego istnienia. Podczas tego wydarzenia przed publicznością wystąpią tancerze ze wszystkich grup wiekowych. Jak zapowiadają organizatorzy, nie zabraknie także kilku niespodzianek. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Bilety w cenie 15 zł czekają w kasie kina.

Tego dnia nie zabraknie również scenicznych wyzwań dla wszystkich, którzy chcą podzielić się z mieszkańcami swoim muzycznym talentem. O godz. 21.00 w przyzamkowym Piano Barze rozpocznie się Karaoke Party, podczas którego każdy z gości będzie mógł sam spróbować swoich sił przed mikrofonem.

Dzień później, 29 kwietnia powody do zadowolenia z pewnością będą mieli wszyscy miłośnicy aktywności fizycznej i sportów wodnych. Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna zaprasza wszystkich na XXII edycję Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego Rzeką Piławą. Dodajmy, że wodna impreza potrwa do 3 maja.

W tym czasie warto wybrać się także do szczecineckiego muzeum, gdzie odbędzie się kolejny „Jarmark Kresowy”. Jak zapowiadają organizatorzy, w trakcie Jarmarku wszyscy goście będą mogli spotkać się z kulturą dawnych Kresów, jak również kulturą ludową. Na zwiedzających czekają także koncerty, pokazy tańca, stoiska z rękodziełem i wiele innych atrakcji. Spotkanie na dziedzińcu muzeum rozpocznie się o godz. 10.00.

Majówka to także doskonała okazja do „rozruszania się” po zimie. Jeśli ten czas zamierzamy spędzić w mieście, a marzą nam się wodne szaleństwa, to warto odwiedzić szczecinecki wyciąg do nart wodnych, który ma zostać uruchomiony już za dwa tygodnie, co zainauguruje tegoroczny sezon wodniacki nad Trzesieckiem.

Również wszyscy miłośników czterech kółek, ryku silników i zawrotnej prędkości zdecydowanie już powinni zacząć zacierać ręce. W niedzielę, 30 kwietnia Stowarzyszenie Promocji Sportów Motorowych SCS zaprasza na oficjalne rozpoczęcie sezonu motoryzacyjnego 2017. Jak zapewniają organizatorzy – tegoroczny ogólnopolski zlot, który tradycyjnie odbędzie się na nieczynnej płycie lotniska w Wilczych Laskach, pod wieloma względami będzie wyjątkowy. Plan imprezy: 10:00 - Otwarcie bram, 10:00 - 15:00 - wyścigi na ¼ mili, 11:00 - 15:00 - Pokazy w wykonaniu kaskaderów z grupy MOTO CIRCUS m.in. jazdy na dwóch kołach , możliwość przejazdy z kaskaderami na miejscu pasażera, 12:00 - 16:00 - SHOW& SHINE - prezentacje aut, 15:00 - 17:00 - przejazdy na ¼ mili półfinałowe i finałowe, 17:00 - 18:00 - wyłonienie zwycięzców, wręczenie nagród, zakończenie imprezy.

Z kolei 3 maja o godz. 11.00 w kinie Wolność rozpoczną się Mistrzostwa Szczecinka FIFA 17. Turniej przewidziany został na 128 graczy i rozegrany zostanie na konsolach PlayStation 4. Również na zwycięzcę mistrzostw czekać będzie nagroda w postaci właśnie konsoli PlayStation 4.

Każdego roku w Szczecinku organizowane są uroczyste obchody związane ze Świętem Konstytucji 3 Maja. Nie inaczej będzie i tym razem. Burmistrz miasta zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w tym wydarzeniu. Tegoroczne obchody rozpoczną się o godz. 13.00 na Placu Wolności.

Tekst: Marzena Góra