Majówka w Szczecinku pełna atrakcji!

• Tv
Miasto z Wizją / 27.04.2016 / Komentarze
Sprawdź, co się będzie działo w mieście w ten weekend

Tegoroczna majówka w mieście zapowiada się niezwykle obiecująco. Coś dla siebie znajdą zarówno fani aktywnego wypoczynku nad wodą, miłośnicy motoryzacji i pikników, jak i melomani. Co się będzie działo w ten weekend w Szczecinku?

W sobotę, 30 kwietnia odbędzie się inauguracja sezonu wodniackiego w Szczecinku. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.00 a wyciągu do nart wodnych i wakeboardu w Szczecinku. Program sobotniej imprezy – tradycyjnie jak co roku – będzie obfitował w liczne wydarzenia. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców na pokazy narciarzy wodnych i wakeboardzistów oraz pokazy grupy Błękitny Patrol. Tego dnia odbędą się również zawody wędkarskie, a także przeprowadzone zostaną warsztaty żeglarskie oraz nurkowe. Tu również zostanie udostępniony punkt pomiaru ciśnienia Akademii Ratowniczej, jak również punkt informacyjny PZW Jesiotr i Straży Rybackiej, gdzie każdy będzie mógł dowiedzieć się nieco więcej na temat m.in. rzek i jezior wchodzących w skład wykazu łowisk w kole Jesiotr w Szczecinku oraz o zasadach przyznawania członkostwa. Dodajmy, że przez całą sobotę wyciąg do nart wodnych zostanie udostępniony wszystkim spragnionym wodnych szaleństw bezpłatnie.

W tym samym czasie na terenie rekreacyjnym przy CK Zamek spotkają się harcerze z 13 Czarnego Szczepu im. Zawiszy Czarnego w Szczecinku, którzy zapraszają wszystkich mieszkańców na wspólne świętowanie z okazji 25-lecia swojego istnienia. Piknik odbędzie się w godz. 10-13:30. W jego trakcie gospodarze przedstawią  to, czego m. in. Uczą się podczas zbiórek, w tym przede wszystkim prostych rozwiązań przydatnych w codziennym życiu. Dowiemy się, jak przygotować proste i ciekawe posiłki, wykonać biżuterię, czy zaprojektować własne  ekologiczne torby. Podczas zabawy drużynowi przeprowadzą  także rozmaite gry dla całych rodzin. Z kolei Szczecinecki Klub Fantastyki przygotuje stoisko z grami planszowymi. Wszyscy, którzy chcą spędzić ten dzień na pikniku z harcerzami, powinni zabrać ze sobą koce, leżaki, śniadanie i oczywiście dobry humor.

Kolejne atrakcje, tym razem muzyczne, czekają nas już wieczorem. O godz. 18.55 w miejskim kinie rozpocznie się ostatnia w tym sezonie transmisja z nowojorskiej Metropolitan Opera. Tym razem sporą dawkę estetycznych doznań „zaserwuje” nam Richard Strauss i jego „Elektra”. Tytułową rolę tuż po premierze okrzyknięto jedną z najbardziej morderczych partii w całym repertuarze operowym. Strauss od swej Elektry wymaga śpiewania na granicy histerii – ma to oddać nieustanny gniew przepełniający duszę córki, która nie może znieść, że jej własna matka, Klitajmestra, wraz z kochankiem zamordowała jej ojca, Agamemnona. W tej odsłonie na scenie zobaczymy w roli Elektry Ninę Stemme, jako Chryzotemis usłyszymy Adriannę Pieczonkę, a w roli Klitajmestry – specjalizującą się w Straussie i Wagnerze Waltraud Meier.

Również kolejny dzień przyniesie sporo atrakcji. Na nieczynnej płycie lotniska w Wilczych Laskach spotkają się wszyscy fani szybkich samochodów, aby wspólnie z SCS Club rozpocząć tegoroczny sezon motoryzacyjny. Na wszystkich, którzy zdecydują się spędzić ten dzień razem z fanami motoryzacji z całej Polski, czeka ogrom atrakcji. Wśród nich: I Runda FMIC.PL Grand Prix Polski 1/4 mili 2016 Memoriał Marcina "Marlona" Maciążka, I Runda Grand Prix Polski Time Attack, Show&Shine by Cultstyle.pl, hamownia 4x4 Agma-tuning. W trakcie imprezy każdy będzie mógł także odwiedzić mobilny punkt poboru krwi, gdzie przeprowadzana będzie zbiórka tego życiodajnego płynu. Na gości czekają również m.in. pokazy kaskaderskie w wykonaniu grupy Moto Circus, stoiska partnerskie oraz gastronomiczne. Organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych, przygotowując kilka atrakcji również dla nich. Impreza rozpocznie się o godz. 10.00.

Nieco później SAPiK wraz z OSiR-em zapraszają mieszkańców na całodziennie świętowanie na świeżym powietrzu. Podczas Pikniku Rodzinnego, który rozpocznie się o godz. 15.00 przed publicznością wystąpią artyści z zespołu Lolek Orkiestra oraz grupa cyrkowa Klaunik, która zaprosi widzów na okraszone sporą dawką humoru – cyrkowe show. Oczywiście nie zabraknie także dmuchanego miasteczka pełnego olbrzymich instalacji, a także miasteczka sportu, gdzie dzieci będą mogły sprawdzić się w piłce nożnej, fitnessie, akrobatyce, szermierce, a nawet w grach komputerowych. Tuż obok stanie trzecie miasteczko – służb mundurowych. Tu do dyspozycji mieszkańców będą czekali nasi policjanci, strażacy oraz pasjonaci militariów. Wszyscy goście będą mogli także odwiedzić liczne stoiska i kiermasze. Z kolei na chwilę relaksu organizatorzy zapraszają do bogato wyposażonych punktów gastronomii. Dodajmy, że każdy uczestnik otrzyma także pamiątkowe zdjęcie z fotobudki.

Tekst: Marzena Góra