Mariusz Getka kandydatem do Sejmiku Wojewódzkiego

Miasto z Wizją / 22.02.2024 / Komentarze
Wędkarski mistrz idzie po mandat

Rada Regionu Zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej zatwierdziła listy kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w wyborach samorządowych zarządzonych na dzień 7 kwietnia 2024 r. W gronie kandydatów znalazł się Mariusz Getka, prezes Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. To także Mistrz Świata, Europy i Polski w Wędkarstwie Morskim.

Kandydatowi zadaliśmy kilka pytań związanych z Okręgiem Wyborczym nr 4 obejmującym Miasto Koszalin oraz powiaty: białogardzki, koszaliński, sławieński i szczecinecki.

Co uważa Pan za największy potencjał swojego okręgu wyborczego?

Bycie radnym wojewódzkim to niewątpliwie zaszczyt, ale i zobowiązanie wobec wyborców. Okręg, z którego dane mi będzie startować jest wyjątkowy pod wieloma względami.

Dysponujemy ogromnym potencjałem: duża ilość jezior, rzek, morze, urozmaicenie terenu, ponadprzeciętna lesistość, niestety, nie do końca to wykorzystujemy.

Północ i pas nadmorski są turystycznie dobrze zagospodarowane, ale im dalej na południe, tym jest mniej ciekawie. Nie ukrywam tego, że jestem zauroczony walorami naszego regionu, więc jako radny będę dążyć do optymalnego i zrównoważonego ich wykorzystywania. Zarówno zawodowo, jak i w czasie wolnym, szczególnie bliskie są mi turystyka i wędkarstwo. Chciałbym dalej rozwijać projekt Pojezierzy Pomorza Zachodniego, a niwelowanie braków infrastrukturalnych oraz promocja są jego elementami.

Jakie są Pana główne cele dotyczące wykorzystania potencjału turystycznego regionu?

Turystyka wędkarska, tym którzy na nią postawili, przynosi ogromne dochody, tak jest na całym świecie. Pomorze Zachodnie, a szczególnie nasza część województwa, powinna mieć znaczący udział w tym torcie. Na północy naszego regionu mamy morze, na południu pojezierza. Na wschodzie i zachodzie zamykają nas wyjątkowe rzeki, jakimi są Wieprza i Parsęta oraz ich dopływy. Mamy do zaoferowania bardzo dużo, ale brakuje nam podstawowej infrastruktury, takiej jak: drogi dojazdowe, ogólnodostępne parkingi czy też slipy – miejsca gdzie bezpiecznie i komfortowo moglibyśmy wodować łodzie, żaglówki i sprzęt motorowodny. Stanice wędkarskie i mariny dla żaglarzy, to u nas wyjątki!

Jak Pan podchodzi do przepisów dotyczących użytkowania obwodów rybackich?

Bardzo często przepisy te są absurdalne, nie uwzględniające interesów społeczności lokalnych. Zmagam się z nimi od wielu lat i wiem, że niełatwo będzie je zmienić, ale z pewnością mandat radnego da mi więcej możliwości działania w tej materii.

Plany są ambitne, ale jeśli się wie jaki jest cel, działając konsekwentnie i metodycznie, można go osiągnąć.

Jak zamierza Pan współpracować z władzami samorządowymi na różnych szczeblach w celu realizacji swoich planów?

Wiem, że przy wsparciu władz samorządowych wszystkich szczebli można będzie wiele zrobić, dlatego też zdecydowałem się ubiegać o ten mandat.

Skomentuj ten artykuł na facebooku!

Materiał portalu iszczecinek.pl