Marszałek napisał list do sołtysów

Miasto z Wizją / 07.10.2021 / Komentarze
Akcja: "Bądź odpowiedzialny. Pomyśl o innych. #SzczepimySie"

1709 listów z zachętą do szczepień Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz napisał do sołtysów, by jako liderzy zachęcali do szczepień przeciwko COVID. W każdej przesyłce znajduje się ulotka "Bądź odpowiedzialny. Pomyśl o innych. #SzczepimySie".

Ostatnio akcja szczepień wyraźnie wyhamowała. Zamykane są kolejne punkty szczepień. To bardzo niepokojące wiadomości w kontekście rosnącej liczby zakażeń. Czwarta fala pandemii narasta. Listy to kolejna inicjatywa Samorządu Województwa propagująca akcję #SzczepimySie.

W sierpniu odbył się konkurs "Zachodniopomorski Lider Szczepień", a liczba zaszczepionych wzrosła w tym czasie o 70 tys. Wygrane gminy otrzymały po 100 tys. zł.

Na Pomorzu Zachodnim zaszczepionych jest ponad 50 proc. z 1,7 mln mieszkańców. Najwięcej w gminach: Ustronie Morskie - 68 proc., Rewal - 60,3 proc., Dziwnów - 58,5 proc. Najmniej zaszczepionych jest w gminie wiejskiej Sławno - 38,8 proc.

Szczecinek jest wyszczepiony w 52,2 proc. Pozostałe gminy powiatu szczecineckiego nie przekroczyły jeszcze 50 proc. progu szczepień.

Tekst: Sławomir Włodarczyk/Urząd Marszałkowski WZ

/materiał partnera serwisu/