Matura 2021: Jak wypadły szczecineckie szkoły?

Miasto z Wizją / 07.07.2021 / Komentarze
Uprawnionych do przystąpienia do egzaminu było 574 absolwentów

Dwa miesiące temu zakończył maturalny maraton, podczas którego absolwenci szkół ponadgimnazjalnych sprawdzili swoją wiedzę zdobytą podczas nauki szkolnej. Przez ten czas większość z nich żyła w niepewności, czy uda im się zdać egzamin dojrzałości i przy okazji uzyskać wymaganą ilość punktów potrzebną do dostania się na wymarzoną uczelnię wyższą. Po długim oczekiwaniu młodzi abiturienci poznali wyniki tegorocznych egzaminów. Jak wypadli?

Z danych, sporządzonych w oparciu o wyniki absolwentów, którzy zmierzyli się z wszystkimi egzaminami obowiązkowymi wynika, że zdawalność w powiecie szczecineckim we wszystkich szkołach łącznie wynosi w tym roku 65 %, odbiegając nieco od średniej zdawalności w naszym województwie, która wyniosła 70 %. Nasi maturzyści wypadli także nieco gorzej w skali kraju. W Polsce ogółem egzamin dojrzałości zdało 74,5 % tegorocznych maturzystów.

Najlepsze, uśrednione wyniki uzyskali absolwenci I LO im. Ks. Elżbiety, gdzie zdawalność wyniosła 96 %. Z kolei w ZS nr 1 im. KEN średnia zdawalność wyniosła: LO – 83,33%, TZ – 83,87%.

W Zespole Szkół nr 2 zdawalność wyniosła: TZ – 35,06 %. W Zespole Szkół Technicznych zdawalność wyniosła – 43,10 %. W ZS nr 6 im. Stanisława Staszica zdawalność wyniosła: LO – 72,73 %, TZ – 54 %. Z kolei w Zespole Szkół w Białym Borze – 31,03%.

Łączna zdawalność w liceach ogólnokształcących wyniosła 78,04 %, natomiast w technikach 56,47 %.

W tym roku do przystąpienia do egzaminu maturalnego w powiecie szczecineckim uprawnionych było 574 absolwentów, z czego tegoroczną maturę zdały 388 osób. /zr/