Matury czas zacząć

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 04.05.2021 / Komentarze
Właśnie ruszyły egzaminy. Potrwają do 20 maja

Tegoroczni absolwenci szkół średnich z pewnością nie tak wyobrażali sobie czas przystępowania do egzaminu dojrzałości. Spore zamieszanie wywołane wprowadzeniem przez rząd stanu zagrożenia epidemiologicznego oraz decyzja o zamknięciu na długie miesiące wszystkich placówek oświatowych zdecydowanie nie odejmowała im stresu.

Wręcz przeciwnie – w tym roku również nie do końca wiadomo było, kiedy będą oni mogli przystąpić do egzaminów maturalnych oraz na jakich zasadach będzie odbywała się rekrutacja na uczelnie wyższe. Zapewne nie jednemu abiturientowi i ich rodzicom spędzało to sen z powiek. Teraz przed nimi kolejny, już ten „właściwy” stresujący okres.

W naszym kraju właśnie rozpoczął się maturalny maraton. Dziś (wtorek, 4 maja) absolwenci szkół średnich zmierzą się z j. polskim.  Jutro z kolei będą musieli wykazać się wiedzą z matematyki, a w czwartek z j. angielskiego. Egzaminy potrwają do 20 maja. Wyniki egzaminu maturzyści poznają 5 lipca 2021 r. Z kolei osoby poprawiające swoje wyniki - 10 września. /zr/

Foto: pexels.com