Medale naszych wojowników

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 16.03.2023 / Komentarze
Mocny szczecinecki akcent na Mistrzostwach Polski Kickboxingu

Mistrzostwa Polski Kickboxingu kick light juniorów i seniorów zaliczamy do udanych z wynikiem:

* 2 miejsce - Zuzanna Gaczyńska (wicemistrzyni Polski do 60 kg)

* 3 miejsce - Melania Czerwonka

* 3 miejsce - Szymon Gaczyński

To była duża impreza, a co najważniejsze najlepiej zorganizowana. Wszystkie walki na czas bez chwili zawahania o taki kickboxing walczymy.

Wystartowaliśmy w składzie 10-osobowym, z czego 3 osoby przywiozły medale. Świetnie zaprezentowała się Zuzanna Gaczyńska zdobywając wicemistrzostwo Polski, wygrywając wcześniej dwa swoje pojedynki przez zdecydowaną przewagę punktową. Niestety, w finale uległa utytułowanej zawodniczce Natalii Niciporuk.

Bardzo dobrze zaprezentowała się również Melania Czerwonka zdobywając trzecie miejsce w swojej kategorii, przegrywając w półfinale z aktualną Mistrzynią Polski do 70 kg.

Piękny popis swoich umiejętności dał również Szymon Gaczyński, który wywalczył trzecie miejsce podczas swojego debiutu w kategorii senior do 69 kg. Wygrał dwie walki przed czasem, by w następnej, w półfinale przez niejednogłośną decyzję sędziów ulec Pawłowi Koniecznemu z Fight Point Biała Podlaska.

Reszta naszych zawodników również dała świetne walki, niestety tym razem nie było pisane zwycięstwo. Choć przygotowanie było na wysokim poziomie zostaje wyciągnąć wnioski i przygotowywać się do następnych zawodów, które odbędą się w kwietniu - Mistrzostwa Polski low kick oraz light contact.

Chcielibyśmy również bardzo podziękować firmie Plastrol za wyposażenie nas w nowe dresy klubowe oraz firmie PHU KAJ Jarosław Stakuć za wsparcie finansowe oraz nowy sprzęt treningowy.

Tekst i foto: KSW Szczecinek

Opracowanie: Sławomir Włodarczyk