Memoriał Kurta Hummela. Balony w powietrzu "goniły lisa"

• Tv
Miasto z Wizją / 03.07.2016 / Komentarze
Tłumy szczecinecczan podziwiały popisy aeronautów

Takich tłumów na imprezie towarzyszącej Imieninom Miasta, Szczecinek jeszcze z pewnością nie widział. Wszystko za sprawą aeronautów biorących udział w VII Polsko - Niemieckim Festiwalu Balonowym o Memoriał Kurta Hummela.

W okolicy obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji (baloniarze starowali z płyty bocznej stadionu i byłego stadionu "Lechii") zgromadzili się nie tylko mieszkańcy Szczecinka w wieku od najstarszych seniorów po najmłodszych miłośników Angy Birds, ale też dzieci i młodzież goszczących w Szczecinku obozów i kolonii, również wielu przyjezdnych - turystów i wczasowiczów.

Balon w kształcie popularnej maskotki popularnej na całym świecie gry komputerowej i kreskówki wzbudził największe zainteresowanie, a przy starcie niesamowity aplauz najmłodszych mieszkańców grodu nad Trzesieckiem.

W niebo poszybowało 51 załóg aeronautów z Polski, Niemiec, Włoch, Szwecji, Danii, Szwajcarii, a nawet USA. Polecieli nad Szczecinkiem by rozegrać konkurencję pn. "Pogoń za lisem".

- Polsko Niemiecki Festiwal Balonowy o Memoriał Kurta Hummela to jedna z największych tego typu imprez nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Organizatorem tego niezwykłego przedsięwzięcia jest Urząd Miasta Szczecinek, a sponsorem głównym firma Kronospan - podkreśla w rozmowie z "Miastem z Wizją" Tomasz Czuk z komitetu organizacyjnego memoriału.

Aeronaucie z wielu państw Europy i za oceanu gościć będą w Szczecinku do niedzieli 3 lipca włącznie. Impreza upamiętnia postać porucznika Kurta Hummela z 9 Pułku Huzarów, który w 1908 roku zginął podczas lotu balonem nad Morzem Północnym. Pochodzący z Sępolna Wielkiego koło Białego Boru aeronauta brał udział w prestiżowych zawodach o Puchar Gordona Bennetta.

Zapraszamy do obejrzenia bogatej galerii zdjęć ze starcu i lotów balonów.

Video/montaż: Andrzej Remus

PROGRAM VII Festiwalu Balonowego:

Sobota 2 lipca

5.45-6.00 – drugi start balonów

19.00-19.30 - trzeci start balonów (OSiR)

Niedziela 3 lipca

15.30 – 16.00 - Uroczysta Parada Baloniarzy ulicami miasta (prezentacje załóg przy Zamku Książąt Pomorskich).

19.00 – czwarty start balonów