MEN dziękuje pedagogom i uczniom Zespołu Szkół Technicznych

Miasto z Wizją / 16.06.2016 / Komentarze
Laury i słowa uznania prosto z Warszawy

Miłą niespodziankę pedagogom i uczniom Zespołu Szkół Technicznych w Szczecinku sprawiło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Na ręce dyrektor szczecineckiej placówki oświatowej Danuty Czajkowskiej trafiło pismo sygnowane przez dyrektor Departamentu Wychowania i Kształcenia Integracyjnego MEN Elżbietę Matejkę.

Możemy w nim przeczytać m.in.:

- Z prawdziwą przyjemnością zapoznałam się z informacją Polskiego Związku Niewidomych, Koło w Szczecinku, o przeprowadzonym przez uczniów kierowanej przez Panią dyrektor placówki, remoncie świetlicy Związku Niewidomych. Wykonane pod nadzorem nauczycieli praktycznej nauki zawodu, w ramach praktyk prace, młodzież wykonała wzorowo.

„Życie jest tylko wtedy coś warte, tylko wtedy daje radość, jeśli jest służbą” – pisał Aleksander Kamiński w swej opowieści o harcerzach z Szarych Szeregów. Te znamienne i ciągle aktualne słowa autora powieści „Kamienie na szaniec” mogą być potwierdzeniem wartości działań, jakie wykonali uczniowie. Bardzo Wam dziękuję za piękny gest i życzę, by Wasza służba na rzecz innych otwierała serca ludzi i czyniła ten świat piękniejszym i przyjaźniejszym.

Serdeczne podziękowania chciałabym także skierować do Nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych w Szczecinku. Znając Państwa życzliwy i mądry stosunek do młodego pokolenia, nie wątpię, że nadal będą Państwo wspierać młodzież swą wiedzą, doświadczeniem i serdecznością, zachęcając do podejmowania nowych wyzwań. Życzę, by kontakt z młodzieżą przynosił Państwu radość i dostarczał twórczych impulsów do realizowania kolejnych wartościowych zadań.

Gratulacje od Zespołu Redakcyjnego "Miasta z Wizją".