Mężczyzna wszedł do… toy toya, kabina się przewróciła

Miasto z Wizją / 15.08.2016 / Komentarze
Dwie nocne interwencje Straży Pożarnej

Na szczęście w nocy z niedzieli na poniedziałek (14/15.08) nie doszło do pożaru, nie miał też miejsca wypadek drogowy. Nie oznacza to jednak, że nasi strażacy mieli spokojną służbę.

- W niedzielę około godz. 22.30 otrzymaliśmy wezwanie, że mężczyzna zamknął się w kabinie toi toi przy ul. Kilińskiego, po czym ta się wywróciła - mówi "Miastu z Wizją" dyżurny operacyjny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP mł. kpt. Piotr Zastocki.

- Uwięzionego nieszczęśnika uwolniliśmy. Ponieważ był cały ubrudzony zgromadzonymi w kabinie ekskrementami, na miejsce zdarzenia wezwaliśmy pogotowie ratunkowe. Przyjechała też policja.

Około północy strażacy interweniowali w Stawnie w gminie Borne Sulinowo.

- Zerwała się tam linia energetyczna niskiego napięcia - mówi oficer. - Druty spadły na ogrodzenie domostwa i stanowiły zagrożenie dla ludzi i zwierząt. Pogotowie Energetyczne usunęło awarię.