Miasto skonsumowało umowę z Lasami

Miasto z Wizją / 14.08.2019 / Komentarze
Jeszcze dziś była siedzibę Nadleśnictwa Szczecinek przejmie SAPiK

1,3 mln zł zapłaciło miasto Lasom Państwowym za byłą siedzibę Nadleśnictwa Szczecinek przy ul. Kościuszki. Notarialną umowę kupna - sprzedaży parafowano dziś (środa 14.08). Potwierdził to w rozmowie z nami burmistrz Daniel Rak.

- Posiadaliśmy prawo pierwokupu. Takie priorytety przysługują samorządom, gdy jest możliwość kupienia nieruchomości od np. Lasów Państwowych - wyjaśnia w rozmowie z "Miastem z Wizją" burmistrz D. Rak.

- My z tego prawa skorzystaliśmy, akt kupna - sprzedaży został podpisany i miasto stało się właścicielem obiektu położonego przy ul. Kościuszki. Budynek ma 4 kondygnacje i pow. 1600 m2. Z kolei działka, na której się znajduje liczy blisko 4 tys. m2. Działka ma duży teren zielony. Wartością dodaną są jeszcze pomieszczenia gospodarcze o pow. ponad 400 m2. Obiekt jest w dobrym stanie technicznym. Miasto jest gwarantem, że obiekt nie będzie stał pusty i na bieżąco będzie dokapitalizowany.

Jak powiedział nam burmistrz, obiekt będzie zarządzany przez Samorządową Agencję Promocji i Kultury.

- Normalnym zjawiskiem jest, że będzie wymagał drobnego liftingu, np. jakiś niewielkich wyburzeń ścian działowych. Jeszcze dziś (środa 14.08) SAPiK przejmie obiekt i będzie tam gospodarzem.