Miasto z dofinansowaniem na budowę kanalizacji deszczowej

Miasto z Wizją / 21.02.2019 / Komentarze
Inwestycja będzie realizowana na ulicy Grudziądzkiej, Toruńskiej i Szafera

W minionym tygodniu do Szczecinka dotarła kolejna dobra wiadomość. Miasto otrzyma pokaźne dofinansowanie z przeznaczeniem na inwestycję w sieć kanalizacyjną. Środki pochodzić będą z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Trafią do nas w ramach działania 3.3 Poprawa Stanu Środowiska Miejskiego.

Wniosek o finansowe wsparcie miasto złożyło jeszcze w minionym roku. W dokumencie uwzględnione zostały plany budowy sieci kanalizacji deszczowej na ul. Grudziądzkiej i ul. Toruńskiej oraz wykonania kolektora deszczowego na ul. Szafera.

- Jest to inwestycja liniowa, która jest schowana pod ziemią. Są to natomiast kolejne środki, które my, jako miasto absorbujemy z zewnątrz i nie wydajemy swoich złotówek, tylko korzystamy z dofinansowania – mówi wiceburmistrz Maciej Makselon. - Jest to niebagatelna kwota, bo cały kosztorys zamyka się w kwocie 770 tys, złotych, a dofinansowane wynosi 655 tys. złotych. Jest to zatem bardzo atrakcyjny montaż finansowy.

- Jest to inwestycja potrzebna, pozwalająca odciążyć wspomniane ulice, które były dość często zalewane. W tych miejscach nowa instalacja deszczowa jest bardzo potrzebna. Cieszymy się, że udało się skutecznie sięgnąć po kolejne środki zewnętrzne i zrealizować, może niezbyt widoczną, ale ważną inwestycję w naszym mieście – dodaje wiceburmistrz.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk