Miasto znów stanie się planszą

Miasto z Wizją / 18.07.2016 / Komentarze
Mieszkańcy będą musieli rozwikłać kolejną zagadkę

Na jeden dzień w roku miasto staje się planszą do gry. Wówczas dobrze znana nam przestrzeń nagle wydaje się być dużo bardziej tajemnicza i jakby obca. Oznaczać może to tylko jedno – czas na kolejną grę miejską! Będzie to już ósma edycja tego wydarzenia, w trakcie którego mieszkańcy będą musieli rozwikłać kolejną mroczna zagadkę z przeszłości miasta. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i tym razem organizatorem miejskiej jest 13 Czarny Szczep im. Zawiszy Czarnego oraz Samorządowa Agencja Promocji i Kultury.

- Gra Miejska to nowa forma rozrywki, rozgrywana w wielu miastach świata. Esencją gier miejskich jest wykorzystywanie przestrzeni miejskiej jako istotnego elementu rozgrywki. Łączy w sobie cechy flash mobów i happeningów ulicznych oraz gier komputerowych, RPG i harcerskich podchodów. W Szczecinku zadaniem uczestników jest zawsze rozwiązanie zagadki kryminalnej, z przedwojennego Neusttetin, na podstawie otrzymanych materiałów oraz rozmów z postaciami rozsianymi po najciekawszych punktach miasta. Uczestnicy spotykają bohaterów wydarzeń, zadają im pytania, próbują zebrać w całość posiadane informacje, ocenić, kto mówi prawdę i po kilku godzinach zmagań wskazać rozwiązanie intrygi – informują na stronie poświęconej grzej miejskiej organizatorzy.

Tym razem akcja gry rozgrywać się będzie w upalny i burzowy dzień lipca 1939 roku.  W mieście  widać większe ruchy wojsk, lecz mało kto spodziewa się, że to ostatnie spokojne lato. Niemiecki kontrwywiad ma za to wiele pracy - właśnie przechwycił pocztówkę, na której znajdowały się zaszyfrowane informacje o lokalizacji schronów Wału Pomorskiego.  W wielkim niebezpieczeństwie znalazł się młody polski oficer wywiadu, porucznik Leski, który rozpoznawał lokalne fortyfikacje. Zadaniem uczestników gry będzie pomoc mu wydostać się z obławy Abwhery.

- Zapraszamy zespoły 2-4 osobowe. W tym roku gra ma dwie kategorie trudności: spacerową oraz zaawansowaną  Kapitanowie zespołów startujących w kategorii  zaawansowanej muszą mieć ukończone 16 lat. Udział w Grze jest bezpłatny. Zachęcamy do uczestnictwa w grze w strojach z epoki. Stroje z lat 30-tych będą dodatkowo punktowane w klasyfikacji końcowej

Rejestracji można dokonać tutaj. Tegoroczna edycja gry miejskiej odbędzie się w sobotę, 23 lipca. Start o godz. 12.00 na terenie przy CK Zamek.
Tekst: Marzena Góra