Miejska Komisja Wyborcza numer dwa

Miasto z Wizją / 27.01.2016 / Komentarze
Oni poprowadzą wybory w "dziewiętnastce"

W ostatnią niedzielę stycznia mieszkańcy Szczecinka „należący” do Okręgu Wyborczego nr 2 (osiedle Zachód – ul. Połczyńska, osiedle Generalskie i Trzesieka) pójdą do urn wyborczych. Wszystko po to by uzupełnić skład Rady Miasta. Wakujące miejsce radnego w tym okręgu zostało zwolnione przez poseł Małgorzatę Golińską z ugrupowania „Razem dla Szczecinka”.

Z kolei 20 marca br. w Okręgu Wyborczym nr 19 (glosują mieszkańcy ulic: 28 Lutego, Chodkiewicza i Kamienna) odbędą się kolejne wybory uzupełniające. Tym razem kandydaci będą walczyć o jedno miejsce zwolnione wcześniej przez radnego Janusza Leszko.

Wybory w tym trybie wymagają takich samych procedur jak wszystkie inne. Zatem Komisarz Wyborczy w Koszalinie powołał do życia Miejską Komisją Wyborczą. Jej członkowie będą czuwać nad prawidłowym przebiegiem marcowego głosowania. Ale nie tylko. Zajmą się tez wszelkimi formalnościami z tym związanymi.

W skład szczecineckiej „uzupełniającej” komisji numer dwa weszli: Lucyna Brożko-Juriewicz reprezentująca KWW „Szczecinek z przyszłością”, Jerzy Dudź z KWW „Razem dla Szczecinka”, Adam Michałowski z KWW „Nasze Miasto Szczecinek”, Mariusz Ratajczak z KWW „Szczecinek Obywatelski”, Patrycja Ścirka z KW „Porozumienie Samorządowe” oraz Robert Robak z KWW Marka Bogdanowicza „Łączy nas Miasto”

Komisarz Wyborczy w Koszalinie uzupełnił skład Miejskiej Komisji Wyborczej jedną osobą - Sebastianem Lewczukiem. Z kolei kandydatów na radnego powinniśmy poznać do 9 lutego, do północy. Do tej godziny komitety wyborcze mają czas na ich zarejestrowanie.