Miejskie rowery rozpoczęły kolejny sezon

• Tv
Miasto z Wizją / 01.03.2019 / Komentarze
Mieszkańcy do dyspozycji mają 160 rowerów zadokowanych w 24 stacjach

Dziś (1 marca) Szczecinecka Wypożyczalnia Rowerów Miejskich oficjalnie rozpoczęła sezon 2019. Już w godzinach porannych na ulicach pojawiło się 160 rowerów zadokowanych w 24 stacjach. Tym samym mieszkańcy preferujący ten sposób poruszania się po mieście, mogą już śmiało korzystać z miejskiej wypożyczalni. Tegoroczny sezon zainaugurowali burmistrz Daniel Rak, wiceburmistrz Maciej Makselon, prezes Komunikacji Miejskiej oraz Filip Bielicki z firmy Comdrev, którzy spotkali się z przedstawicielami mediów i jednocześnie jako jedni z pierwszych wsiedli w tym roku na miejskie rowery.

- W tym roku do dyspozycji mieszkańców od 1 marca jest 160 rowerów na 24 stacjach rowerowych – mówi burmistrz Daniel Rak. - Pod koniec minionego roku udało nam się w wyniku porozumienia z Kronospanem zrealizować dwie nowe stacje. Tegoroczny sezon będzie trwał ponad 8 miesięcy, a o jego zakończeniu zdecydują warunki atmosferyczne. Póki co startujemy zgodnie z planem i od dzisiaj zapraszam wszystkich do korzystania ze Szczecineckich Wypożyczalni Rowerów Miejskich.

SWRM okazała się niekwestionowanym hitem minionych wakacji. Również poza sezonem letnim mieszkańcy – dopóki pogoda na to pozwalała – wyjątkowo chętnie wybierali właśnie taką formę przemieszczania się po mieście. Przypomnijmy, że od uruchomienia SWRM system odnotował ponad 40,6 tysięcy wypożyczeń dokonanych przez ponad 2,3 tys. aktywnych użytkowników.

W listopadzie rowery udały się na zasłużony, zimowy „wypoczynek”. Miejskie jednoślady w trakcie zimowej przerwy od „pracy” przeszły wszystkie wymagane przeglądy, a także konserwację i ewentualne naprawy. Choć tych – jak przyznają pracownicy KM – było niewiele, bowiem mieszkańcy przez cały sezon dbali o wypożyczany sprzęt, a tym samym nie dokonali żadnych poważniejszych zniszczeń wynikających z nadmiernej eksploatacji czy niewłaściwego użytkowania.

Dodajmy, że mieszkańcy, którzy posiadają wciąż zgromadzone na koncie aplikacji środki niewykorzystane w ubiegłorocznym sezonie, teraz – po ponownym uruchomieniu stacji - mogą swobodnie z nich korzystać.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra