Miejskie rowery - wielki przebój tegorocznych wakacji

Miasto z Wizją / 03.09.2019 / Komentarze
W tym czasie z wypożyczalni skorzystaliśmy 44 145 razy

Tegoroczne wakacje dobiegły końca. Nie oznacza to jednak końca pracy szczecineckich rowerów miejskich. Niewykluczone, że część uczniów zapewne zdecyduje się także na dojeżdżanie do szkoły jednośladem. Również dorośli mieszkańcy jako środek lokomocji do pracy wybierają właśnie miejskie rowery. Dopóki pogoda będzie na to pozwalała, SWRM będzie czynna aż do pojawienia się niższych temperatur i częstych opadów. Tymczasem przyjrzyjmy się statystykom przedstawiającym korzystanie z wypożyczalni przez mieszkańców i przyjezdnych gości w okresie trwania wakacji szkolnych.

W okresie od 20 czerwca do 31 sierpnia użytkownicy wypożyczyli rowery 44 145 razy. Założyli także 788 nowych kont. Najwięcej z nich, bo 27 - zostało utworzonych 15 sierpnia. Z kolei 2 sierpnia założono tylko dwa nowe konta. Wśród nowych użytkowników nieznacznie przeważają panowie, którzy w wakacje zarejestrowali się 396 nowych kont. Kobiety założyły ich 392. Najwięcej wypożyczeni system odnotował w dniu 24 czerwca. Wtedy też mieszkańcy 850 razy wybrali się na przejażdżkę jednośladem. Z kolei najmniej wypożyczeń (258) odnotowano 7 lipca. W okresie wakacji fani rowerowych przejażdżek najczęściej korzystali z miejskich rowerów pomiędzy godziną 18.00 a 19.00, a najmniej pomiędzy godz. 4.00 i 5.00. W okresie letnich wakacji mężczyźni wypożyczyli rower 23 817 razy, a panie – 20 320 razy.

Jest to także dobry moment na przyjrzenie się ogólnym statystykom SWRM. Obecnie w systemie zarejestrowanych jest łącznie 4295 aktywnych kont. W tegorocznym sezonie, który rozpoczął się 1 marca, powstało ich 1961. Więcej kont, bo 1011 należy do kobiet. Panowie w tym czasie założyli 950 kont. Najwięcej wypożyczeni system odnotował 17 czerwca – tego dnia na przejażdżkę wybraliśmy się 944 razy. W tegorocznym sezonie użytkownicy wypożyczyli rowery łącznie 89 786 razy.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk