Miejskie rowery wrócą w marcu

Miasto z Wizją / 06.02.2020 / Komentarze
Z wypożyczalni jednośladów będziemy mogli skorzystać już za kilka tygodni

Szczecinecka Wypożyczalnia Rowerów Miejskich okazała się niekwestionowanym hitem minionych wakacji. Również poza sezonem letnim mieszkańcy – dopóki pogoda na to pozwalała – wyjątkowo chętnie wybierali właśnie taką formę przemieszczania się po mieście. Przypomnijmy, że w pierwszym sezonie od uruchomienia SWRM system odnotował ponad 40 tysięcy wypożyczeń dokonanych przez ponad 2,3 tys. aktywnych użytkowników. Z kolei drugi sezon przyniósł rekordowe statystyki – w 2019 roku z miejskich jednośladów skorzystaliśmy ponad 103 tys. razy.

Na początku listopada rowery udały się na zasłużony, zimowy „wypoczynek”. Wkrótce jednoślady znów pojawią się na ulicach naszego miasta. Jak przyznaje wielu mieszkańców, w ostatnie ciepłe dni, znów chętnie wsiedliby na miejskie „dwa kółka”. Pracownicy Komunikacji Miejskiej już powoli szykują się do ponownego uruchomienia stacji rowerowych.

Wkrótce stacje ponownie zostaną wyposażone w systemy elektroniczne, które na czas zimy zostały zdemontowane, aby nie uległy uszkodzeniu chociażby w wyniku minusowych temperatur. Już za kilka tygodni na stacjach pojawią się także rowery. Tegoroczny sezon ma ruszyć wraz z początkiem marca.  Jeśli tylko warunki będą sprzyjały rowerowym przejażdżkom i nie nastąpi niespodziewane załamanie pogody, wypożyczalnie zostaną uruchomione w pierwszych dniach marca. Gdyby jednak pogoda wyjątkowo nie sprzyjała, wówczas rowery zostaną udostępnione mieszkańcom nieco później.

Miejskie jednoślady w trakcie zimowej przerwy od „pracy” przeszły wszystkie wymagane przeglądy, a także konserwację i ewentualne naprawy. Choć tych – jak przyznają pracownicy KM – było niewiele, bowiem mieszkańcy przez cały sezon dbali o wypożyczany sprzęt, a tym samym nie dokonali żadnych poważniejszych zniszczeń wynikających z nadmiernej eksploatacji czy niewłaściwego użytkowania.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk