Mieszkańcy chcą korzystać z miejskiego "becikowego"

Miasto z Wizją / 20.03.2019 / Komentarze
Wnioski o jednorazowy zastrzyk finansowy złożyło już 33 rodziców

Niespełna dwa tygodnie temu, 6 marca rozpoczęło się przyjmowanie wniosków dotyczące otrzymania zastrzyku finansowego z miejskiej kasy z tytułu urodzenia dziecka. „Szczecineckie becikowe” dotyczy jednorazowej zapomogi w wysokości 1000 zł dla rodziców nowo narodzonego maluszka - mieszkańca Szczecinka. Do czwartku, 14 marca z tej okazji skorzystało 26 rodziców. W zaledwie kilka dni liczba wniosków jeszcze wzrosła.

- Do poniedziałku, 18 marca zewidencjonowano 33 wnioski o przyznanie becikowego, czyli trochę ich przybyło – mówi nam Iwona Wagner, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.- Uważam, że to idzie w bardzo dobrym kierunku, ponieważ w niecałe dwa tygodnie, czyli od 6 marca – od kiedy realizujemy przyjmowanie wniosków, mieszkańcy złożyli aż 33 wnioski. Zwłaszcza że osoby uprawnione mają 12 miesięcy od chwili narodzin dziecka na złożenie takiego wniosku. Oczywiście przyznanie tego świadczenia nie wyklucza przyznania jednorazowej zapomogi ze środków rządowych, jeżeli dana osoba się do ich otrzymania kwalifikuje.

- Jeżeli nie pojawią się żadne przeszkody formalne to zamierzamy na wnioski złożone w marcu wypłacić to świadczenie również w marcu. Chyba że będzie jakiś kłopot np. ze sprawdzeniem zasadności konkretnego wniosku, to wówczas będziemy być może musieli posiłkować się jakąś dalszą weryfikacją. Ale tam, gdzie sprawa jest prosta i sytuacja jasna, to na wniosek złożony w marcu wypłata nastąpi również w marcu – dodaje nasza rozmówczyni.

Aby otrzymać świadczenie w wysokości 1 tys. złotych należy złożyć wypełniony wniosek wraz z kompletem dokumentów. Wypełnione wniosku należy składać w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczecinku przy ul. Koszalińskiej 89 w każdy poniedziałek, wtorek i piątek w godz. 8.00-13.00 oraz w każdy czwartek w godz. 11.00-16.00.

Wniosek w formie papierowej możemy pobrać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Szczecinek (Plac Wolności 13) oraz w Biurze Obsługi Interesanta Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczecinku (ul. Wiejska 4) lub w budynku MOPS przy ul. Koszalińskiej 89. W formie elektronicznej wniosek do pobrania dostępny jest TUTAJ.

Tekst: Marzena Góra

Foto: bebimil hr