Mieszkańcy zdecydowali na co przeznaczyć 800 tys. zł

Miasto z Wizją / 25.02.2020 / Komentarze
Pięć zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego poznamy jeszcze w tym tygodniu

W niedzielę, 23 lutego o północy zakończyło się głosowanie nad projektami w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy mieli okazję zdecydować, jakie pomysły i inicjatywy zostaną wykonane w ramach drugiego w historii naszego miasta BO. Zainteresowanie było spore, a szczecinecczanie nie tylko udzielali swojego poparcia dla wybranych pomysłów poprzez stronę internetową, ale również w punktach stacjonarnych, a także chętnie odwiedzali tzw. mobilny punkt do głosowania przed ratuszem.

Jak nam powiedział rzecznik prasowy UM Mateusz Ludewicz, zwycięskie projekty poznamy w ciągu najbliższych kilku dni. – Znamy już częściowe wyniki, ponieważ mamy podsumowanie głosowania internetowego. Obecnie trwa jeszcze liczenie i weryfikowanie głosów złożonych przez mieszkańców na kartach do głosowania m.in. w punkcie mobilnym oraz w miejscach do tego wyznaczonych. Po zsumowaniu wszystkich oddanych głosów będziemy mogli podać już wynik końcowy. Zwycięskie projekty poznamy najpewniej jeszcze w tym tygodniu.

Przypomnijmy. Łącznie do ratusza wpłynęło 37 projektów – pomysłów mieszkańców na co przeznaczyć 800 tys. złotych zabezpieczonych w tegorocznym budżecie właśnie na realizację Budżetu Obywatelskiego. Każdy z mieszkańców Szczecinka mógł oddać pięć głosów na wybrane przez siebie inicjatywy.

W minionym roku, podczas pierwszej edycji BO, mieszkańcy najwięcej głosów oddali na realizację: „Spotkań z piłką nożną”, muzycznego parku przy Strefie Aktywnego Wypoczynku, placu zabaw dla dzieci na Małpim Gaju, rozszerzenie wypożyczalni rowerów miejskich o trzy kolejne stacje oraz poszerzenie Centralnego Placu Zabaw o sprzęty dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Czy w tym roku tendencja dotycząca wyboru inicjatyw była podobna? O tym dowiemy się już za kilka dni.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk