Miłośnicy zimowych kąpieli zakończyli sezon

• Tv
Miasto z Wizją / 14.03.2022 / Komentarze
Wielkie "Morsowisko 2022" na Mysiej Wyspie

Dziś (niedziela 13.03) na zaproszenie Szczecineckiego Klubu Morsów nad Trzesiecko zjechali ich przyjaciele - miłośnicy zimowych kąpieli, m.in. z: Białogardu, Łobza, Połczyna Zdroju, Stargardu, Czaplinka Drawska Pomorskiego, Bornego Sulinowa i wielu innych miast regionu. Oczywiście w "Szczecineckim Morsowisku" wzięła też udział pokaźna grupa szczecineckich Morsów.

- To już taka nasza tradycja, że na ostatnią kąpiel w sezonie zimowych w Trzesiecku zapraszamy przyjaciół, u których wcześniej gościliśmy - mówi "Miastu z Wizją" Mariusz Getka, prezes Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Warto w tym miejscu dodać, że głównym organizatorem dzisiejszej imprezy było Miasto Szczecinek, a honorowy patronat sprawował burmistrz Daniel Rak.

- Dziś mamy piękną, choć nieco chłodną aurę (temperatura wody niższa od temperatury powietrza - dop. red.). Nie szkodzi, dziś będzie zabawa, wspólna kąpiel, a później biesiada przy ognisku. Do naszego uroczego jeziora szczecineckie Morsy wrócą dopiero późną jesienią.

Później przyszedł czas na rozgrzewkę przed chłodną kąpielą. Morsy bawiły się przy muzyce, była "Zumba", a później ruszyły do wody. Były tańce i wspólne śpiewanie. Nad bezpieczeństwem Morsów czuwali miłośnicy podwodnych przygód z Klubu Płetwonurków "Murena".

"Morsowisko" odwiedzili też mieszkańcy Szczecinka. Na Mysią Wyspę przybyli samochodami, rowerami, a nawet na pieszo. Czy wielu z nich przyłączy się do naszych Morsów? Kilku powiedziało nam, że od najbliższego sezonu - z całą pewnością!