Minął tydzień
- Tv
- Aktualności
Materiafest 2021. Metalowe brzmienia pod Bismarckiem
Pod sceną oraz na skwerze przy wieży bawił się tłum fanów mocnego grania
Kiedy dziesięć lat temu członkowie mało znanej wówczas w naszym kraju grupy Materiafest organizowali w naszym mieście po raz pierwszy swój festiwal, nawet nie podejrzewali, że przez zaledwie kilka edycji impreza ta rozrośnie się do tak dużych rozmiarów i będzie o niej głośno w całej Polsce. Nikt wówczas nie spodziewał się, że na corocznych koncertach organizowanych u stóp wieży Bismarcka, zaczną pojawiać się – oczywiście oprócz szczecineckiej Materii – również inne znaczące rodzime i zagraniczne zespoły. Teraz Materiafest jest jedną z największych tego typu imprez w Polsce, a fani każdego roku zjeżdżają nad Trzesiecko dosłownie ze wszystkich stron.
Nie inaczej było również i tym razem. W sobotę, 28 sierpnia pod sceną oraz na skwerze przy wieży bawił się prawdziwy tłum fanów mocnych brzmień. Przypomnijmy, że impreza ta od samego początku stanowi wyjątkowe podziękowanie, jakie muzycy kierują w stronę wspierających ich od wielu lat fanów. Jej pierwsza edycja miała formę lokalnego koncertu, jednak z każdą kolejną odsłoną wydarzenie to rozrastało się. Od kilku lat skład występujących zespołów jest już międzynarodowy. Materia jest także jedną z nielicznych kapel, które mogą pochwalić się własnym festiwalem.
Tym razem przed szczecinecką (i nie tylko) publicznością pojawiły jedne z najbardziej rozpoznawalnych zespołów tego gatunku. Oprócz oczywiście gospodarza festiwalu, czyli Materii, przed publicznością wystąpił także zespół Batushka. Zagrał dla nas również Drown My Day oraz Hope. Tego dnia usłyszeliśmy także kapelę Hostia, a także DoFx. Po koncercie artyści zaprosili fanów na teren Ślusarni na after party.
Najnowsze wydanie „Dzień Dobry Szczecinek”
To już nr 47. Życzymy miłej lektury
Miło nam poinformować, że ukazało się kolejne wydanie miesięcznika „Dzień Dobry Szczecinek”. Wkrótce trafi do Waszych domów.
Znajdą w nim Państwo najważniejsze informacje o tym, co w ostatnim czasie wydarzyło się w naszym mieście.
Dziękujemy Czytelnikom, którzy dzielą się z nami swoimi opiniami na temat naszej gazety, za wszystkie pozytywne sygnały. Cieszymy się, że miesięcznik „Dzień Dobry Szczecinek” każdorazowo spotyka się z tak ciepłym przyjęciem wśród mieszkańców. To dla Was chcemy wciąż udoskonalać naszą gazetę.
Jednocześnie doceniamy to, że darzycie nas wielkim zaufaniem, kontaktując się z nami i prosząc o pomoc lub interwencję w ważnych dla Was sprawach. Zachęcamy Państwa do kontaktu m.in. za pośrednictwem e-maila, pisząc na adres dziendobryszczecinek@gmail.com.
Zaczyna się "majstrowanie" przy wyborach?
Dziennik Gazeta Prawna: Samorządowcy mają porządzić dłużej
Partia rządząca panicznie boi się rezultatów wyborów parlamentarnych 2023, a co za tym idzie wielce prawdopodobnej utraty władzy sprawowanej od 2015 roku. Tu i ówdzie na polskiej scenie politycznej pojawiają się pomysły jak zaradzić coraz bardziej możliwej przegranej. Właśnie dowiedzieliśmy się o nowej koncepcji. Sprawę opisał Dziennik Gazeta Prawna - lokalne wybory w Polsce mają się odbyć wiosną 2024 roku, a nie jesienią 2023 roku.
Dziennik donosi, że PiS rozważa przygotowanie stosownej ustawy. Przyczyny mają być dwie. W 2023 r. czekają nas jesienne wybory parlamentarne oraz samorządowe. To efekt wydłużenia kadencji lokalnych włodarzy z czterech do pięciu lat.
- Trudno będzie zorganizować wszystko w jednym czasie, ludzie mogą się w tym pogubić. Dlatego przygotujemy ustawę wydłużającą obecną kadencję samorządów, np. o pół roku - wyjaśnia polityk PiS w rozmowie z "DGP". Ma się tak stać, o ile nie dojdzie do wcześniejszych wyborów do parlamentu, bo wtedy problem rozwiąże się sam.
Odłożenie lokalnych elekcji o pół roku może się też politycznie opłacać. Zdaniem jednego z polityków opozycja mogłaby uzyskać w głosowaniach samorządowych dobre wyniki.
- I wtedy, gdybyśmy nie zmienili kolejności głosowań, z marszu wchodzi w wybory parlamentarne jako umowny zwycięzca, a my jako umowni przegrani. Nie chcielibyśmy tego - przyznaje.
Jednak wielu samorządowców poparłoby zmianę terminu. Przejęcie władzy wiosną ułatwiłoby bowiem przyszykowanie miejskich budżetów na następny rok.
- Na plany PiS przychylnie patrzy też Krajowe Biuro Wyborcze, bo w obecnym trybie przygotowania do obydwu wyborów toczyłyby się w dużym stopniu jednocześnie - pisze "DGP".
Zmiany ma przystankach autobusowych
Na nowy rok szkolny - nowe trasy, inne godziny odjazdów
Komunikacja Miejska dokonuje zmian w rozkładach jazdy autobusów - od środy 1 września. Tego dnia przywrócony zostanie normalny rozkład jazdy autobusów oraz wprowadzone zostaną zmiany na wybranych liniach w sieci komunikacyjnej.
* Linia nr 2, 6, 7 i 9 zmiana przebiegu linii przez nowe fragmenty tras w celu zwiększenia dostępności komunikacyjnej wybranych części miasta. * Linia nr 14 - zmiana na linię szkolną, ograniczenie liczby kursów.
* Uruchomiona zostaje linia nr 5 w relacji Osiedle Marcelin — Kaszubska/ Zielona - Jana Pawia II (Centrum miasta) - Osiedle Marcelin. Większa liczba połączeń autobusowych umożliwi mieszkańcom osiedla skomunikowanie z pozostałymi obszarami miasta przez przesiadkę na najbliższych przystankach do innych linii.
Więcej zmian:
Linia nr 2 - zmiana przebiegu trasy linii przez łącznik (nową drogę) z ulicy Kołobrzeskiej do ulicy Polnej w celu zapewnienia obsługi przystanków zlokalizowanych przy skrzyżowaniu ulicy Polnej i Krakowskiej.
Linia nr 5 - nowa linia na trasie OSIEDLE MARCELIN — Lipowa — Szafera - KASZUBSKA (ZIELONA) oraz KASZUBSKA (ZIELONA) 1-go Maja - Jana Pawła II - Lipowa - OSIEDLE MARCELIN (NORWIDA).
Linia nr 6 - Korekta przebiegu trasy linii w relacji: Szczecińska - Osiedle Zachód przez ulice: Pileckiego i Wyszyńskiego z obsługą przystanku Wyszyńskiego/ Plac Winniczny oraz Osiedle Zachód - Szczecińska przez ulice: Powstańców Wielkopolskich - Wyszyńskiego - Kamińskiego z obsługą przystanków Powstańców Wlkp./ Kościół oraz Wyszyńskiego/ Pileckiego.
Linia nr 7 - Korekta przebiegu trasy linii w obu kierunkach przez ulicę: 1- go Maja - Kaszubską - Szafera oraz Armii Krajowej i Sikorskiego.
* Wydłużenie kursów kończących bieg na ulicy Waryńskiego do ulicy Łukasiewicza.
Linia nr 9 - Korekta przebiegu trasy linii w obu kierunkach przez ulicę: 1- go Maja - Kaszubską - Szafera.
Linia nr 14 - Linia będzie realizowała tylko 3 pary kursów i tylko w dni trwania nauki w szkołach. Funkcję obsługi Osiedla Marcelin przejmie linia nr 5.
Aktualny rozkład jazdy dostępny będzie na stronie internetowej: www.szczecinek.kiedyprzyjedzie.pl oraz www.km.szczecinek.pl/rozkladjazdy
Budżet Obywatelski 2022
Zobacz na jakie projekty możesz zagłosować?
W poniedziałek, 6 września ruszy głosowanie nad wyborem projektów Szczecineckiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Komisja weryfikacyjna zakończyła właśnie prace i rekomenduje mieszkańcom Szczecinka następujące projekty (21):
Czytelnia komiksów
Koszt po weryfikacji: 50 000 zł
Czytelnia i świetlica komiksów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jedyne na dzień dzisiejszy miejsce w Szczecinku z bezpłatnym dostępem do komiksów. Miejsce spotkań bez w... więcej »
Czytelnia i świetlica komiksów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jedyne na dzień dzisiejszy miejsce w Szczecinku z bezpłatnym dostępem do komiksów. Miejsce spotkań bez względu na wiek, zajęć z dziećmi i młodzieżą propagujących tę formę czytelnictwa. Czytelnia taka mogłaby działać przy wsparciu stowarzyszenia Komiksowy Szczecinek co zaowocowałoby np. spotkaniami ze znanymi polskimi rysownikami.
Pomost widokowo-wędkarski na jeziorze Trzesiecko
Koszt po weryfikacji: 190 000 zł
Projekt dotyczy wykonania pomostu widokowo-wędkarskiego na jeziorze Trzesiecko. Realizacja tego projektu może bardziej uatrakcyjnić park miejski tworząc obszar widokowo-w... więcej »
Projekt dotyczy wykonania pomostu widokowo-wędkarskiego na jeziorze Trzesiecko. Realizacja tego projektu może bardziej uatrakcyjnić park miejski tworząc obszar widokowo-wędkarski dla mieszkańców i turystów odwiedzających nasze miasto. Aktywizacja starszych wiekiem wędkarzy w nowej przestrzeni architektonicznej. Takie miejsca wędkarskie na wodzie łączą ludzi wędkujących, zawiązują się przyjaźnie
Nie daj się OSTEOPOROZIE
Koszt po weryfikacji: 200 000 zł
Densytometria jest jedynym badaniem mogącym potwierdzić lub wykluczyć osteoporozę lub osteopenię. To kluczowe, zupełnie bezbolesne badanie kości udowej i kręgosłupa dla k... więcej »
Densytometria jest jedynym badaniem mogącym potwierdzić lub wykluczyć osteoporozę lub osteopenię. To kluczowe, zupełnie bezbolesne badanie kości udowej i kręgosłupa dla kobiet i mężczyzn w wieku 45-60 lat umożliwiające ocenę ryzyka złamań i podjęcie decyzji o zapobieganiu lub leczeniu osteoporozy.
Wszystkie chwyty dozwolone ZEWNĘTRZNA ŚCIANA BOULDERINGOWA
Koszt po weryfikacji: 200 000 zł
ZEWNĘTRZNA ŚCIANA BOULDERINGOWA, niewielki głaz wspinaczkowy to stworzenie kształtów i form skalnych w miejscu dostępnym, w zasięgu ręki. To budowa miejsca tętniącego życiem, przyjaznego, rozwijającego pasje i umiejętności, to wzbogacenie terenów sportowych w atrakcyjną formę architektury
PARK PARKOUR Sztuka przemieszczania się
Koszt po weryfikacji: 200 000 zł
Park PARKOUR to propozycja budowy w strefie szczecineckiej skateplazy systemu przeszkód do pokonania. Parkour oznacza „sztukę przemieszczania się” i to w dosłowny sposób ... więcej »
Park PARKOUR to propozycja budowy w strefie szczecineckiej skateplazy systemu przeszkód do pokonania. Parkour oznacza „sztukę przemieszczania się” i to w dosłowny sposób odzwierciedla ideę tego sportu. Sprawne pokonywanie napotykanych przeszkód w możliwie jak najprostszy sposób, nie tracąc przy tym siły i szybkości, to sedno tej formy aktywności.
Edukacyjne Miasteczko Rowerowe
Koszt po weryfikacji: 50 000 zł
Edukacyjne miasteczko rowerowe to zestaw do nauki przepisów ruchu drogowego i praktycznego szkolenia w zakresie ruchu pieszych, nauki jazdy na rowerze i motorowerze.
Remont murka brzegu rzeki Nizicy
Koszt po weryfikacji: 190 000 zł
Wykonanie remontu murka brzegu rzeki Nizicy przy budynku PI. Wolności 15 jako kontynuacja wykonanej przebudowy Placu Wolności.
Szczecinek dla wszystkich. Wypożyczalnia rowerów dla osób niepełnosprawnych
Koszt po weryfikacji: 196 600 zł
Przedmiotem projektu jest stworzenie nieodpłatnej wypożyczalni rowerów i przystawek rowerowych do wózków inwalidzkich dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. ... więcej »
Przedmiotem projektu jest stworzenie nieodpłatnej wypożyczalni rowerów i przystawek rowerowych do wózków inwalidzkich dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Będą to: rowery tandemowe, przystawki hybrydowe i elektryczne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, oraz trójkołowe rowery z napędem elektrycznym dla osób z zachwianym poczuciem równowagi i zaburzeniami ruchu.
Elektroniczny system informacji pasażerskiej
Koszt po weryfikacji: 165 100 zł
Projekt ma na celu uzupełnienie multimedialnego systemu informacji pasażerskiej na przystankach w m. Szczecinek.
Lotnicze show z elementami akrobacji powietrznych. Stworzenie centrum do symulacji lotów
Koszt po weryfikacji: 200 000 zł
Podniebny Szczecinek - organizacja air show z elementami akrobacji powietrznych i stworzenie centrum do symulacji lotów dla dzieci i młodzieży.
Strefa Chilloutu w Parku Miejskim - Relaks na leżakach
Koszt po weryfikacji: 145 000 zł
Projekt obejmuje stworzenie tzw. Stref Chilloutu - ogólnodostępnych, bezpłatnych miejsc relaksu - odpowiednio zaaranżowanych, wygodnych leżaków miejskich oraz stoliczków ... więcej »
Projekt obejmuje stworzenie tzw. Stref Chilloutu - ogólnodostępnych, bezpłatnych miejsc relaksu - odpowiednio zaaranżowanych, wygodnych leżaków miejskich oraz stoliczków dostępnych dla wszystkich chcących wypocząć w okresie wiosenno - letnim.
Pomoc dla zwierząt
Koszt po weryfikacji: 150 000 zł
Na terenie miasta stale podejmowane są czynności związane z ratowaniem zdrowia i życia zwierząt domowych, gospodarskich i dzikich przez Straż Miejską w Szczecinku oraz Sc... więcej »
Na terenie miasta stale podejmowane są czynności związane z ratowaniem zdrowia i życia zwierząt domowych, gospodarskich i dzikich przez Straż Miejską w Szczecinku oraz Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. W związku z tym niezbędnym jest doposażenie instytucji w specjalistyczny sprzęt, który zapewni bezpieczny transport oraz fachową pomoc zwierzętom.
"Bezpieczny plac zabaw” – całodobowy monitoring placów zabaw dla dzieci
Koszt po weryfikacji: 160 000 zł
Projekt ma za zadanie chronić dzieci korzystające z placów zabaw przed niepożądanym działaniem innych osób a także sprawić, by zainstalowane urządzenia nie były niszczone... więcej »
Projekt ma za zadanie chronić dzieci korzystające z placów zabaw przed niepożądanym działaniem innych osób a także sprawić, by zainstalowane urządzenia nie były niszczone przez wandali oraz, by nie czuli się oni bezkarni. Dość niszczenia roślin, zabawek dla dzieci, ławek i wszelkiej małej architektury, która ma służyć lokalnej społeczności.
City Alphabet: szczecineckie „ławki - literki”
Koszt po weryfikacji: 130 000 zł
Projekt obejmuje stworzenie tzw. City Alphabet – ogólnodostępnych, bezpłatnych ławek miejskich, w kształcie literek, tworzących napis #Szczecinek.
"Gryf i Jesiotr w akcji"
Koszt po weryfikacji: 143 500 zł
Projekt "Gryf i Jesiotr w akcji" to montaż przed Ratuszem i jego instytucjami 10 groteskowych rzeźb-scen z udziałem symboli z godła miasta. Wykona je artysta dbając o naj... więcej »
Projekt "Gryf i Jesiotr w akcji" to montaż przed Ratuszem i jego instytucjami 10 groteskowych rzeźb-scen z udziałem symboli z godła miasta. Wykona je artysta dbając o najwyższy poziom dzieł. Projekt zainicjuje fundowanie kolejnych prac przez firmy i osoby prywatne , by pokazać na wesoło swą działalność, uczucia i pasje co rozweseli oraz uatrakcyjni Szczecinek w Polsce i na Świecie - głosujmy !!!
Koncert – Adam Sztaba z orkiestrą
Koszt po weryfikacji: 200 000 zł
Projekt zakłada zorganizowanie koncertu Adama Sztaby wraz z orkiestrą i solistami wśród których wystąpić mogą m .in.: Kayah, Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Kasia Wilk, ... więcej »
Projekt zakłada zorganizowanie koncertu Adama Sztaby wraz z orkiestrą i solistami wśród których wystąpić mogą m .in.: Kayah, Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Kasia Wilk, Piotr Cugowski, Kuba Badach. Zespół wykona znane kompozycje polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej w aranżacji orkiestrowej.
KUBIKI RELAKSU
Koszt po weryfikacji: 180 000 zł
Kubiki Relaksu - to wygodne, podświetlane ławki - leżanki, wykonane z drewna i metalu, które będą służyły zarówno mieszkańcom naszego miasta, jak i turystom odwiedzającym... więcej »
Kubiki Relaksu - to wygodne, podświetlane ławki - leżanki, wykonane z drewna i metalu, które będą służyły zarówno mieszkańcom naszego miasta, jak i turystom odwiedzającym nasz region. Umiejscowione w Parku Miejskim będą alternatywą dla naszych potrzeb dotyczących relaksu i wypoczynku, abyśmy mogli zatrzymać się na chwilę, odpocząć, przeczytać książkę czy ewentualnie surfować po sieci.
Stacje rowerów miejskich - Mysia Wyspa, Szafera, Stadion Miejski
Koszt po weryfikacji: 199 800 zł
Rozszerzenie sieci stacji rowerów miejskich o 3 nowe lokalizacje. Usytuowanie stacji: - Mysia Wyspa - ul. Szafera - Stadion Miejski Niniejsze stacje pozwolą sprawnie... więcej »
Rozszerzenie sieci stacji rowerów miejskich o 3 nowe lokalizacje. Usytuowanie stacji: - Mysia Wyspa - ul. Szafera - Stadion Miejski Niniejsze stacje pozwolą sprawnie dotrzeć w wybrane miejsca oraz w pełni korzystać z ich atrakcji.
Akcja Reanimacja
Koszt po weryfikacji: 200 000 zł
Wieloaspektowy projekt zdrowotno-edukacyjny -2 urządzenia do automatycznej kompresji klatki piersiowej dla Zespołów Ratownictwa Medycznego -3 urządzenia AED – Dworzec P... więcej »
Wieloaspektowy projekt zdrowotno-edukacyjny -2 urządzenia do automatycznej kompresji klatki piersiowej dla Zespołów Ratownictwa Medycznego -3 urządzenia AED – Dworzec PKP, Komenda Policji, Grupa Ratownicza Murena -Szczecinecka kampania profilaktyczna, cykl szkoleń z pierwszej pomocy, warsztaty dla uczniów -Przeprowadzenie kampanii profilaktycznej chorób cywilizacyjnych dla mieszkańców Szczecinka.
MURAL. KONCERTY, TEATRY - ART PIKNIK FESTIWAL
Koszt po weryfikacji: 196 000 zł
Podczas Art Piknik Festiwalu 2022 powstałby w Szczecinku mural autorstwa Jacka Pałuchy. Powstanie muralu jest kontynuacją projektu Muralowy Szczecinek. Do Szczecinka chce... więcej »
Podczas Art Piknik Festiwalu 2022 powstałby w Szczecinku mural autorstwa Jacka Pałuchy. Powstanie muralu jest kontynuacją projektu Muralowy Szczecinek. Do Szczecinka chcemy zaprosić znane polskie teatry uliczne, zorganizować przegląd teatrów ulicznych, koncert operowy, oraz cykl wystaw sztuki, a także koncertów muzycznych.
Strefa gier plenerowych na Mysiej Wyspie
Koszt po weryfikacji: 77 600 zł
Stworzenie obszaru dla gier plenerowych na Mysiej Wyspie. W skład strefy wchodzić będą 2 stacjonarne (betonowe) stoły do ping-ponga, stół do piłkarzyków, kręgielnia plenerowe, itp.
Stworzenie obszaru dla gier plenerowych na Mysiej Wyspie. W skład strefy wchodzić będą 2 stacjonarne (betonowe) stoły do ping-ponga, stół do piłkarzyków, kręgielnia plenerowa, stół do gier planszowych/szachów, szachownica duża wraz z pionkami 8x8m.
Więcej szczegółów na ten temat na stronie internetowej Szczecineckiego Budżetu Obywatelskiego:
https://szczecinek.budzet-obywatelski.org
Hołd żołnierzom września 1939 roku
Uroczystość na Cmentarzu Wojennym w Szczecinku
W środę, 1 września mieszkańcy Szczecinka, młodzież szkolna, harcerze, parlamentarzyści, władze samorządowe miasta i powiatu, przedstawiciele gmin powiatu szczecineckiego, kombatanci, żołnierze Wojska Polskiego w służbie czynnej i w rezerwie, oddali hołd bohaterom tragicznych wydarzeń sprzed 82 lat. Patriotyczna uroczystość w asyście pocztów sztandarowych, min. Policji i Państwowej Straży pożarnej miała miejsce na Cmentarzu Wojskowym.
Przemówienie okolicznościowe wygłosił starosta szczecinecki Krzysztof Lis, który przypomniał tło historyczne tamtego tragicznego dnia. Był też montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów szczecineckich szkół ponadpodstawowych i modlitwa ekumeniczna.
Zebrani złożyli kwiaty pod pomnikiem żołnierzy polskich i radzieckich.
Kwiaty spoczęły też pod obeliskami upamiętniającymi Lotników Alianckich i Żołnierzy Armii Krajowej.
Asystę honorową uroczystości zapewnili uczniowie klasy o profilu wojskowym Zespołu Szkół nr 7 w Białym Borze.
W Programie Samorządowym naszym gościem był burmistrz Daniel Rak
Burmistrz opowiedział o inauguracji nowego roku szkolnego w szczecineckich szkołach podstawowych. Dowiedzieliśmy się również o 21 projektach Szczecineckiego Budżetu Obywatelskiego 2022 oraz o inwestycjach, jakie Szczecinek zamierza zrealizować w ramach programu "Polski Ład".
https://www.youtube.com/watch?v=VXAkUA7LxTQ&t=1s
Dziesięć par świętowało swoje Złote Gody
Była to pierwsza tego typu uroczystość w historii naszego miasta
Znaleźć osobę, z którą chce dzielić się wspólnymi radościami i troskami, trwając przy sobie przez wiele lat, to prawdziwe szczęście. Takim też może pochwalić się kolejnych dziesięć par, które przeżyły ze sobą ponad pół wieku. W piątek, 3 września w szczecineckim zamku miała miejsce wyjątkowa – i pierwsza w historii naszego miasta – tego typu uroczystość. Swoje Złote Gody świętowała tu nie jedna, ale dziesięć par. Wspólnie z bliskimi celebrowali oni swoje jubileusze 50-lecia zawarcia związku.
Uroczystość Złotych Godów to zawsze wyjątkowe wydarzenie. Nie każdy bowiem ma możliwość przeżycia wspólnie tylu lat w małżeństwie oraz cieszenia się z chwil uroczystego odnowienia składanej pół wieku temu przysięgi wzajemnej miłości, szacunku i wspólnego dzielenia losu na dobre i na złe. W piątkowe popołudnie na zamku świętowaliśmy jubileusz:
Państwa Stanisławy i Henryka Foltyniewiczów, którzy zawarli związek małżeński w dniu 24 stycznia 1970 roku Urzędzie Stanu Cywilnego w Ząbkowicach Śląskich,
Państwa Krystyny i Tadeusza Matuelewiczów, którzy zawarli związek małżeński w dniu 30 stycznia 1971 roku Urzędzie Stanu Cywilnego w Szczecinku,
Państwa Krystyny i Tadeusza Trzcińskich, którzy zawarli związek małżeński w dniu 03 kwietnia 1971 roku Urzędzie Stanu Cywilnego w Szczecinku,
Państwa Jadwigi i Stanisława Świętowiczów, którzy zawarli związek małżeński w dniu 09 kwietnia 1971 roku Urzędzie Stanu Cywilnego w Szczecinku,
Państwa Bożeny i Zbigniewa Michałowskich, którzy zawarli związek małżeński w dniu 25 kwietnia 1971 roku Urzędzie Stanu Cywilnego w Krosinie,
Państwa Krystyny i Zdzisława Kuneckich, którzy zawarli związek małżeński w dniu 05 czerwca 1971 roku Urzędzie Stanu Cywilnego w Okonku,
Państwa Haliny i Janusza Kuźmickich, którzy zawarli związek małżeński w dniu 26 czerwca 1971 roku Urzędzie Stanu Cywilnego w Szczecinku,
Państwa Krystyny i Krzysztofa Czuszelów, którzy zawarli związek małżeński w dniu 14 października 1971 roku Urzędzie Stanu Cywilnego w Płotach,
Państwa Krystyny i Zdzisława Nędzarków, którzy zawarli związek małżeński w dniu 27 listopada 1971 roku Urzędzie Stanu Cywilnego w Szczecinku,
Państwa Krystyny i Bogusława Flaków, którzy zawarli związek małżeński w dniu 22 grudnia 1971 roku Urzędzie Stanu Cywilnego w Główczycach,
Jubilaci w związek małżeński wstąpili 23 grudnia 1967 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Chojnicach. Teraz, po ponad 50 latach, w obecności najważniejszych świadków – swoich najbliższych – ponownie ślubowali sobie dozgonne uczucie, zapewniając, że są gotowi na spędzenie ze sobą kolejnych długich lat.
Podczas uroczystości w imieniu prezydenta Rzeczpospolitej Polski Andrzeja Dudy, burmistrz Daniel Rak wręczył wszystkim parom Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, a także odczytał list gratulacyjny. Wzruszającej uroczystości towarzyszyły życzenia zdrowia i wielu kolejnych radośnie spędzonych lat w rodzinnym gronie. Nie zabrakło także kwiatów oraz toastu wzniesionego przy symbolicznej lampce szampana.
Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk/Marzena Góra