Misiowe harce w Kronospan Design Center

Miasto z Wizją / 27.11.2021 / Komentarze
Przedszkolaki wspólnie świętowały Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

Każdego roku 25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci - uwielbiana przez wszystkie maluchy postać, bohater wielu bajek i opowiadań, a także pierwszy powiernik dziecięcych sekretów. O kim mowa? Oczywiście o pluszowym misiu. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono w 2002 roku, w setną rocznicę powstania tej maskotki. Również w tym roku przedszkolaki z „Misia” postanowiły podziękować swoim pluszowym przyjaciołom. A nie mogły zrobić tego w inny sposób, jak właśnie poprzez zabawę.

Z tej okazji w Kronospan Design Center – podobnie jak to miało miejsce w latach ubiegłych – odbył się Bal Misia. Jak przystało na prawdziwy bal dzieci przygotowały misiowe kreacje, które zaprezentowały swoim rówieśnikom. Pracownicy przedszkola wspólnie z Kronospan przygotowali moc atrakcji dla najmłodszych.

„Misiowe” przedszkolaki zostały zaproszone do wzięcia udziału w przeróżnych zajęciach ruchowych oraz gimnastycznych konkurencjach, nie mogło również zabraknąć wspólnych tańców. Poprzez zabawę dzieci spędziły aktywnie cały poranek. Tego dnia najważniejsza była przede wszystkim świetna zabawa, którą uświetnił gość honorowy – pluszowy miś.

To nie jedyne niespodzianki, jakie czekały tego dnia na maluchy. Chociaż za naszymi oknami wciąż mamy zdecydowanie jesienną pogodę, to dziś w Szczecinku pojawiła się namiastka prawdziwej zimy. Kronospan przygotował dla swoich gości sztuczny śnieg, dzięki czemu mogli oni przygotować się i „potrenować” do zbliżających się wielkimi krokami zimowych zabaw.

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dziewiętnaście lat temu, czyli dokładnie w setną rocznicę wydarzenia z udziałem prezydenta Stanów Zjednoczonych Theodora Roosevelta i małego niedźwiadka. W 1902 roku Roosevelt wybrał się na polowanie, podczas którego jeden z jego towarzyszy przypadkowo postrzelił niedźwiadka. Ówczesny prezydent USA niezwykle przejął się zdarzeniem i próbował pomóc zwierzęciu. Scenę tę uwiecznił jeden z artystów na swoim rysunku, który wkrótce został opublikowany w wielu gazetach na całym świecie. Rysownik postanowił nie tylko uwiecznić tę scenę, ale także – aby podziękować prezydentowi za jego wrażliwość – nazwać małego niedźwiadka Theodore, czyli w skrócie Teddy. Na pamiątkę tego wydarzenia w 2002 roku ustanowiono właśnie Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Z uwagi na troskę o najmłodszych w tym roku w Balu Misia udział wzięła ograniczona liczba dzieci.

Biuro Prasowe Kronospan