Mistrzostwa Świata w Fitness Sportowym

Miasto z Wizją / 22.06.2022 / Komentarze
Szczecineccy zawodnicy i zawodniczki z medalami

W weekend w Budapeszcie odbyły się Mistrzostwa Świata w Fitness Sportowym w Federacji WDA World Dance Championship. Doskonale zaprezentowała się reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego Akrofitness Szczecinek.

Paulina Słowikowska wywalczyła II miejsce i tytuł Wicemistrzyni Świata w konkurencji fitness Show w kategorii wiekowej 12 lat.

Maciej Jursa zajął II miejsce i zdobył tytuł V-ce Mistrza Świata w fitness chłopców. Oliwia Śmieszek zdobyła III miejsce w konkurencji Fitness Dance w kategorii wiekowej 13 lat. Barbara Gaca - VII miejsce w konkurencji Fitness Show w kategorii wiekowej 9 lat. Magdalena Hrycenko - V miejsce w konkurencji Acrobatic Show w kategorii wiekowej powyżej 17 lat.

Wyjazd na Mistrzostwa Świata był możliwy dzięki dofinansowaniu Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta Szczecinek oraz Samorządowej Agencji Promocji I Kultury.

Tekst i foto: UKS Akrofitness Szczecinek