Młode świerki i jarząby dla mieszkańców Szczecinka

Miasto z Wizją / 01.10.2021 / Komentarze
Ogólnopolska akcja #sadziMY również u nas

Ruszyła ogólnopolska akcja #sadziMY z udziałem Pary Prezydenckiej. Dziś i jutro (czwartek i piątek, 30.09/1.10) we wszystkich nadleśnictwach w całej Polsce, również w Szczecinku, każdy chętny otrzyma sadzonkę. Leśnicy do rozdania mają milion młodych drzewek. To już trzecia edycja wspólnej akcji.

Sadzonki można odebrać dziś pod siedzibą Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Chętnych nie brakuje. Co rusz (towarzyszyliśmy leśnikom) leśnicy obdzielają mieszkańców Szczecinka sadzonkami świerków i jarząbów. Akcja potrwa do godz. 15.

Młode drzewka można posadzić na swojej działce lub w przydomowym ogródku, ale nie tylko. Najważniejsze by późnie opiekować się sadzonką.

Akcja kontynuowana będzie w piątek.

- W godz. od 9 do 15 sadzonki będą rozdawane w szkółce w Gałowie. Bedzie można też samodzielnie wykopać sadzonkę. Zapraszamy również na darmową kiełbaskę z ogniska - mówi "Miastu z Wizją" Marek Stasiuk, rzecznik prasowy szczecineckiego RDLP.