Młodzi muzycy zagrali dla mieszkańców Szczecinka

• Tv
Miasto z Wizją / 18.07.2021 / Komentarze
Finałowy koncert tegorocznych Międzynarodowych Warsztatów Saksofonowych

Międzynarodowe Warsztaty Saksofonowe to impreza o wieloletnich tradycjach. Podczas zajęć odbywają się recitale wykładowców i zaproszonych artystów, dające uczestnikom możliwość wysłuchania interpretacji utworów na najwyższym poziomie.

Wspólne muzykowanie w kameralnych zespołach i wymiana doświadczeń są wspaniałym uzupełnieniem rozwoju artystycznego młodych saksofonistów. Grupę wykładowców tworzą uznani w Polsce i zagranicą, wybitni muzycy oraz pedagodzy z Polski, Austrii, Rosji, Węgier, Francji i Białorusi.

Podczas warsztatów oprócz zajęć dydaktycznych odbywają się także koncerty dla mieszkańców. W programie koncertów znajdą dzieła muzyki klasycznej, współczesnej oraz utwory jazzowe wykonywane przez czołowych instrumentalistów z Polski oraz Europy. Uczestnicy tegorocznych warsztatów pochodzą m.in. z Polski, Austrii, Węgier, Chorwacji i Chin.

Tegoroczne XVIII Międzynarodowe Warsztaty Saksofonowe już dobiegły końca. Z tej okazji mieszkańców naszego miasta czekało kilka atrakcji – oczywiście z muzyką na żywo. Jedno z tego typu wydarzeń miało miejsce na placu przed szczecineckim ratuszem. Dla mieszkańców zagrała orkiestra saksofonowa.

Z kolei w Kinie Wolność odbył się koncert finałowy warsztatów, który przebiegał pod hasłem „All together”. Dzięki uprzejmości Samorządowej Agencji Promocji i Kultury, która zarejestrowała cały koncert, możemy przeżyć to muzyczne wydarzenie jeszcze raz. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo. /zr/